Kwieciński: wzrost inwestycji sięgnie 5-6% w 2018 r.

Gospodarka

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju celuje w w podniesienie tempa wzrostu inwestycji do poziomu 5-6% w 2018 roku - poinformował minister resortu Jerzy Kwieciński.

Minister Jerzy Kwieciński
Fot. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju celuje w w podniesienie tempa wzrostu inwestycji do poziomu 5-6% w 2018 roku - poinformował minister resortu Jerzy Kwieciński.

Wzrost inwestycji sięgnie 5-6% w 2018 r. - zapewnia minister Jerzy #Kwieciński

- W III kwartale inwestycje wzrosły ponad 3% wobec rok wcześniej i zakładam, że w IV kwartale 2017 roku wzrosną one dwukrotnie wobec III kwartału i na tym poziomie chciałbym utrzymać wzrost inwestycji w 2018 roku, czyli 5-6% więcej w stosunku do poprzedniego roku - powiedział Kwieciński w wywiadzie dla Radia Warszawa.Podkreślił, że resortowi zależy na tym, by wzrost inwestycji dotyczył nie tylko inwestycji publicznych. 

- Musimy przyspieszyć także w sektorze prywatnym. Chcielibyśmy jak najszybciej zakończyć proces zmian w otoczeniu prawnym dla przedsiębiorców. Flagowym przedsięwzięciem jest Konstytucja dla biznesu, która już jest w Sejmie. Wprowadziliśmy korzystne zmiany dla przedsiębiorców, którzy inwestują w sektor B+R i komercjalizację tych przedsięwzięć. Tworzymy warunki do powstawania startupów, młodych firm technologicznych. Chcemy, by prawo było bardziej stabilne co dla biznesu jest bardzo potrzebne i dla inwestycji - wskazał minister.Według Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) inwestycje - nakłady brutto na środki trwałe wzrosły o 3,3% w III kw. 2017 roku (wobec nakładów brutto na środki trwałe o 0,9% - po rewizji - kwartał wcześniej). Produkt Krajowy Brutto (niewyrównany sezonowo, ceny stałe średnioroczne roku poprzedniego) wzrósł w III kw. 2017 roku o 4,9% r/r wobec 4% wzrostu r/r w poprzednim kwartale.

Źródło: ISBnews

 
Udostępnij artykuł: