Lato w Ischgl – feeria możliwości

Finanse i gospodarka

Miłośnicy kolarstwa górskiego, wędrówek po górach i wszelkich innych letnich przyjemności cenią Ischgl za niezwykłą różnorodność, jaką oferuje miłośnikom aktywnego wypoczynku.

Miłośnicy kolarstwa górskiego, wędrówek po górach i wszelkich innych letnich przyjemności cenią Ischgl za niezwykłą różnorodność, jaką oferuje miłośnikom aktywnego wypoczynku.

Urlopowicze wyruszający na podbój regionu mogą dysponować bezpłatną kartą Silvretta Card All Inclusive jeszcze przed przyjazdem. Karta gościa obejmuje oprócz bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji publicznej w regionie także opłatę za przejazd malowniczą drogą Silvretta Hochalpenstraße. Turyści wędrujący po górach pieszo i na rowerach korzystają z bezpłatnych przejazdów kolejkami linowymi i wyciągami krzesełkowymi na całym obszarze Paznaun. Oprócz tego posiadacze karty mogą liczyć na wiele dodatkowych atrakcji, jak udział w tygodniowym programie zajęć, który obejmuje m.in. safari na lodowcu i rodzinną wyprawę wspinaczkową, oraz wolny wstęp na baseny i do muzeów.

"Ride on“ - Ischgl kolarskim eldorado

Ponad 1000 km ścieżek rowerowych czyni Paznaun jednym z największych i najciekawszych regionów rowerowych. Jego oferta sięga od łatwych tras w dolinie, idealnych dla początkujących cyklistów i rodzin, poprzez długie szlaki na całodzienne wycieczki i maratony w górskim terenie, aż po freeride’owe trasy ze wsparciem kolejek linowych. W Ischgl znajduje się wiele specjalnych kwater dla rowerzystów, które na miejscu udostępniają materiały informacyjne i karty rabatowe. Goście otrzymują bezpłatny przewodnik rowerowy po Ischgl z mapą "Kompass“ i 34 trasami, a portal z trasami GPS na interaktywnej mapie szlaków rowerowych pokazuje trasy według wybranego stopnia trudności. Oprócz tego na portalu można znaleźć informacje na temat profilu i przebiegu trasy.

Punktami kulminacyjnymi sezonu rowerowego są imprezy MTB - Ischgl Ironbike i Ischgl Overmountain Challenge.

3 sierpnia 2013 już po raz 19. odbędą się rozgrywki Ischgl Ironbike. Za wygraną w tym maratonie MTB przewidziana jest najwyższa na świecie nagroda, w związku z czym najlepsi zawodowcy i najambitniejsi amatorzy dają tutaj z siebie wszystko. Uczestnicy mają do wyboru trzy różne trasy, z których najkrótsza wymaga pokonania ponad 27,5 km długości i 755 m różnicy poziomów, a najdłuższa 79 km długości i 3820 m wysokości. Wszystkie obfitują w solidne podjazdy, ambitne singletracki i cudowne widoki na Silvrettę.

Formularze zgłoszeniowe i informacje znajdziecie pod adresem: www.ischgl.com/de/ironbike-mtb-event-alpen

Od 13 do 15 września 2013 Ischgl wraz z Cannondale - głównym partnerem imprezy - po raz pierwszy zaprosi na dwudniowe zawody Ischgl Overmountain Challenge. Ta  spektakularna impreza MTB enduro odbędzie się na terenie Silvretta Bike Arena. Wyścig wymaga co prawda dużej wytrwałości i zręczności, jednak jego najważniejszym elementem jest dobra zabawa z przyjaciółmi, fanami MTB i gwiazdami tego sportu.

Więcej informacji pod adresem www.ischgl.com.

Udostępnij artykuł: