Legislacja: Nowe zasady naliczania i wpłat opłat na Bankowy Fundusz Gwarancyjny w 2016 r.

NBS 2016/03

26 lutego 2016 r. odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. Nastąpiło ono dzień po tym, jak w sejmowej Komisji Finansów Publicznych rozpoczęto prace nad nową ustawą o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym.

Mariusz Zygierewicz

Ta sekwencja zdarzeń z góry wskazuje zatem, że zmiana ustawy zainicjowana projektem poselskim będzie mieć charakter epizodyczny i będzie odnosić prawdopodobnie tylko do zasad naliczania i wpłat opłat na banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe w 2016 r. Oczywiście, czy tak się stanie, będzie zależeć od postępu prac parlamentarnych nad nowym projektem ustawy. Trudno jednak przewidywać, że prace te nie zakończą się w tym roku, gdyż za przedłużające się prace nad nową ustawą grożą Polsce poważne sankcje finansowe.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: