Lepiej samemu sprzedać mieszkanie niż skorzystać z hipoteki odwróconej

Inwestycje / Multimedia / Nieruchomości

Michał Sapota, prezes HRE Investments

Są już ramy prawne regulujące mechanizm odwróconej hipoteki, ale Polacy nadal będą szukali innych rozwiązań na podwyższenie swoich dochodów na emeryturze – uważa Michał Sapota, prezes HRE Investments.

#MichałSapota: Na rynku wtórnym są lepsze możliwości spieniężenia nieruchomości mieszkaniowej niż skorzystanie z #HipotekaOdwrócona @HeritagePolska

Zdaniem Michała Sapoty, prezesa HRE Investments, w Polsce mechanizm odwróconej hipoteki może stać się popularny dopiero za kilkanaście lat.

W jego opinii Polacy są ostrożni i nieufni co powoduje, że nie jest to mechanizm, która wzbudza nasze zainteresowanie. Może mieć to też związek z faktem, że w Polsce na masową skalę staliśmy się właścicielami nieruchomości dopiero w ostatnich latach.

Tymczasem w krajach anglosaskich, gdzie rynek odwróconej hipoteki sprawdza się tradycja posiadania nieruchomości ma już kilkaset lat.

Jednocześnie prezes HRE Investments uważa, że w obecnej chwili w Polsce bardziej korzystne jest sprzedanie mieszkania na rynku wtórnym niż skorzystanie z odwróconej hipoteki.

Michał Sapota przyznaje, że prawne uregulowanie rynku odwróconej hipoteki było słuszną decyzją.

W ten sposób osobom korzystającym z tego mechanizmu są zagwarantowane minimalne warunki bezpieczeństwa.

Czytaj także: Odwrócony kredyt hipoteczny i ryzyko wizerunkowe banku

Udostępnij artykuł: