Leszek Skop w zarządzie PKO Życie

Kadry

28 października 2016 r. Leszek Skop został powołany na członka zarządu PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. oraz PKO Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Leszek Skop w nowej roli będzie nadzorował w obu spółkach pion Finansów i Aktuariatu, IT i Administracji oraz Departament Operacji. Tym samym zastąpi na tym stanowisku Macieja Klozego i Roberta Świderskiego, którzy dalej pozostaną w strukturach PKO Ubezpieczenia.

Leszek Skop jako osoba z dużym doświadczeniem na rynku ubezpieczeniowym z pewnością przyczyni się do dynamicznego rozwoju spółki życiowej i majątkowej, a jednocześnie wzmocni nasze kompetencje w segmencie bancassurance, który jest strategicznym kierunkiem naszej dotychczasowej działalności” – mówi Sławomir Łopalewski, Prezes Zarządu PKO Ubezpieczenia.

Leszek Skop posiada wieloletnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej i finansowej. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1993 roku w Grupie Azur Polska. Przez ostanie lata pełnił funkcję członka zarządu i dyrektora finansowego w Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie Cardif Polska S.A. Jest absolwentem ekonomii w Szkole Głównej Handlowej.

Leszek Skop objął nowe stanowisko 2 listopada 2016 roku.

PKO Życie
Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna

Udostępnij artykuł: