Lewiatan Business Angels Partnerem Citi Mobile Challenge 2015 100 tys. USD dla zdolnych programistów

Finanse i gospodarka

Organizatorzy zapraszają programistów z całego świata do tworzenia innowacyjnych rozwiązań związanych z platformą technologiczną Citi. Uczestnicy mogą zaprezentować rozwiązania w dwóch kategoriach: bankowość detaliczna oraz rozwiązania dla biznesu.

Organizatorzy zapraszają programistów z całego świata do tworzenia innowacyjnych rozwiązań związanych z platformą technologiczną Citi. Uczestnicy mogą zaprezentować rozwiązania w dwóch kategoriach: bankowość detaliczna oraz rozwiązania dla biznesu.

Międzynarodowy hackathon Citi Mobile Challenge w regionie EMEA obejmuje Europę, Bliski Wschód i Afrykę. Celem globalnego Programu Digital Acceleration jest inspirowanie do tworzenia innowacyjnych rozwiązań w sektorze bankowym. To szansa dla osób poszukujących praktycznego zastosowania tworzonych przez siebie aplikacji na rynkach całego świata.

Wybrani uczestnicy zaprezentują najciekawsze koncepcje w trakcie spotkań zaplanowanych w Warszawie - 28 kwietnia, Nairobi - 22 kwietnia, Jerozolimie - 26 kwietnia, oraz Londynie - 30 kwietnia. W trakcie każdego z wydarzeń projekty zostaną ocenione przez branżowych ekspertów oraz liderów technologii finansowych. Finaliści rywalizują o możliwość wdrożenia swoich rozwiązań, pulę nagród pieniężnych obejmujących 100 tys. USD oraz pakiet usług oferowanych przez sponsorów Citi Mobile Challenge.

- Konkurs jest wyjątkową szansą dla polskich start-upów zajmujących się nowoczesnym technologiami. Liczę, że Polskie firmy zostaną docenione przez branżę finansową - mówi Jacek Adamski, szef projektu Lewiatan Business Angels.

- Wydaje się, że nie ma lepszego sposobu na rozwój bankowości przyszłości jak zaangażowanie w doskonalenie usług finansowych niezależnych innowatorów. To otwiera nas na niekonwencjonalne rozwiązania, tłumaczy Sławomir S. Sikora, Prezes Citi Handlowy. To co mnie szczególnie cieszy to fakt, że Citi postanowił zrealizować swój globalny program w najbardziej kreatywnych ośrodkach na świecie, wśród których znalazła się Warszawa.

Citi Mobile Challenge w regionie EMEA jest kontynuacją sukcesu programu w 2014 r. w Ameryce Łacińskiej i USA. Po pierwszym cyklu spotkań w Ameryce Łacińskiej do Citi wpłynęło 150 zgłoszeń, spośród których wybrano 50 finalistów zaproszonych do udziału w bezpośrednich spotkaniach zorganizowanych w Buenos Aires i Bogocie. W amerykańskiej edycji zebrano 744 zgłoszeń z 62 krajów. Wybranych 60 finalistów zaproszono na finalne spotkania odbywające się w Dolinie Krzemowej, Nowym Jorku i Miami. Citi jest na finalnym etapie oceny programów pilotażowych wybranych spośród najlepszych zgłoszeń zaprezentowanych w czasie poprzednich edycji programu.

Poszczególni deweloperzy, zespoły i firmy mogą zgłaszać się do konkursu do 6 marca. Citi udostępni szereg różnych interfejsów programowania aplikacji (API), które umożliwią deweloperom tworzenie innowacji zintegrowanych z systemami Citi.

Źródło: Konfederacja Lewiatan

Udostępnij artykuł: