Liberty Direct zmienia się w Liberty Ubezpieczenia. I to jest fakt

Finanse i gospodarka

Liberty Direct zmienia nazwę na Liberty Ubezpieczenia. Nowa marka to kolejny krok w strategii biznesowej firmy, która zakłada większą dywersyfikację oferty oraz dalszy rozwój kanałów dystrybucji. Jednocześnie Liberty Ubezpieczenia wprowadza produkt dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Liberty Direct zmienia nazwę na Liberty Ubezpieczenia. Nowa marka to kolejny krok w strategii biznesowej firmy, która zakłada większą dywersyfikację oferty oraz dalszy rozwój kanałów dystrybucji. Jednocześnie Liberty Ubezpieczenia wprowadza produkt dla małych i średnich przedsiębiorstw.

"Zdecydowaliśmy się na zmianę marki, żeby jasno zakomunikować nasz nowy model biznesowy. Z firmy, która na początku działalności oferowała wyłącznie ubezpieczenia komunikacyjne w kanale direct, staliśmy się towarzystwem z różnorodną gamą produktów, także dla biznesu, w różnych kanałach sprzedaży. Poprzez rozwój nowych produktów i kanałów dystrybucji, chcemy wejść do czołówki największych ubezpieczycieli majątkowych na polskim rynku" - zapowiada Marcin Warszewski, Dyrektor Generalny Liberty Ubezpieczenia.

Wołoszański twarzą kampanii Liberty Ubezpieczenia

Zmianę marki wspiera kampania reklamowa, której twarzą został Bogusław Wołoszański, dziennikarz znany głównie jako autor i prowadzący program "Sensacje XX wieku". Właśnie do tej popularnej serii nawiązuje koncepcja najnowszych filmów, w których Wołoszański informuje o zmianie Liberty Direct w Liberty Ubezpieczenia. Kampania buduje wiarygodność marki, podkreślając zarazem jej najważniejsze atrybuty - wieloproduktowość, wielokanałowość i wysoką jakość świadczonych usług. Długoterminowo służyć będzie też prezentacji transparentności i pozytywnie rozumianej prostoty w zakresie obsługi Klientów.

"Bogusław Wołoszański dzięki swojej osobowości i osiągnięciom cieszy się w Polsce ogromnym szacunkiem i popularnością. Cechy te dają nam możliwość budowy silnej i godnej zaufania marki. Ubezpieczenia są z natury rzeczy skomplikowane, a Bogusław Wołoszański przedstawia je w sposób przystępny dla Klientów" - podkreśla Katarzyna Grzywaczewska, Dyrektor Marketingu i Kanału Direct Liberty Ubezpieczenia.

15- i 30-sekundowe spoty będą emitowane w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych oraz kanałach tematycznych. Kampania prowadzona będzie również w kinie, internecie oraz w wybranych tytułach prasowych. Działania reklamowe rozpoczynają się 6.10 i potrwają kilka miesięcy. Kreację telewizyjną przygotowała agencja Grey, za działania w Internecie odpowiadają Value Media i We Love Ads, natomiast zakup mediów koordynuje Havas Media.

Marka Liberty Ubezpieczenia będzie systematycznie wprowadzana w całej komunikacji marketingowej ubezpieczyciela. Materiały marketingowe zostaną wymienione w multiagencjach, na drukach oraz wszystkich innych nośnikach. Zmienia się również oficjalna strona internetowa firmy, która od 6.10 będzie działać pod adresem www.lu.pl. Z obecnej strony www.libertydirect.pl nastąpi automatyczne przekierowanie do nowej domeny. Zmiana nazwy i logo nie wiąże się ze zmianą danych adresowo-telefonicznych i nie wymaga dopełnienia żadnych formalności ze strony Klientów.

Liberty Ubezpieczenia dla małych i średnich przedsiębiorstw

Działając już pod nową marką Liberty Ubezpieczenia wprowadza do oferty polisy dla małych i średnich przedsiębiorstw. Obejmują one ubezpieczenia od pożaru i innych zdarzeń losowych, od kradzieży z włamaniem lub rozboju, sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk (all risks), OC, assistance oraz NNW. Produkt przewiduje również możliwość rozszerzenia ochrony o klauzule dodatkowe.

"Szacuje się, że wartość rynku ubezpieczeń dla MŚP w Polsce to ok 1 mld zł. Jednocześnie jedynie ok. 50% małych firm posiada ubezpieczenia inne niż komunikacyjne. Widzimy tu więc duże perspektywy wzrostu - szczególnie, że przedsiębiorczość rozwija się w Polsce dynamicznie. Z prognoz Liberty Ubezpieczenia wynika, że rynek ubezpieczeń majątkowych dla MŚP będzie jednym z najszybciej rosnących segmentów rynku ubezpieczeń majątkowych. Będziemy starali się maksymalnie wykorzystać ten potencjał" - powiedział Marcin Warszewski, Dyrektor Generalny Liberty Ubezpieczenia.

Przewagą konkurencyjną oferty dla MŚP Liberty Ubezpieczenia jest dostosowanie zakresu ochrony do specyfiki poszczególnych branż. Dzięki temu każdy z Klientów firmy otrzyma ubezpieczenie adekwatne do jego działalności. Liberty Ubezpieczenia przygotowało ofertę dedykowaną sektorom pogrupowanym wokół następujących tematów: biuro i informatyka; sklep i sprzedaż; edukacja; zdrowie, sport i uroda; wypoczynek i gastronomia; naprawy i usługi; budownictwo; produkcja; apteki.

Oferowane produkty mają kompleksowy charakter - kupując jedną polisę, przedsiębiorca może uwzględnić w niej szereg różnych ryzyk. Dodatkowo, część z nich Liberty Ubezpieczenia oferuje bez potrzeby opłaty dodatkowej składki. Są to m.in.: rozmrożenie środków obrotowych, zwrot utraconego czynszu czy też pokrycie kosztów najmu lokalu zastępczego. Ponadto, propozycja firmy obejmuje unikalne na rynku rozwiązania, w tym automatyczne podwyższenie sum ubezpieczenia dla środków obrotowych w okresach zwiększonej sprzedaży czy usługę awaryjnego sekretariatu.

Klienci biznesowi Liberty Ubezpieczenia mogą też wybrać ubezpieczenie w wybranym przez siebie zakresie na przykład: sprzętu elektronicznego - all risks, od pożaru i innych zdarzeń losowych oraz OC działalności. Ochroną można objąć także budynki lub lokale należące do osób fizycznych, a wynajmowane do celów prowadzenia działalności gospodarczej przez inne podmioty. Zachętą przygotowaną dla firm z sektora produkcyjnego i detalicznego jest 20%-owy wzrost sumy ubezpieczenia towarów w okresach przedświątecznych oraz świątecznych - bez dodatkowej składki.

Sprzedaż nowego produktu będzie wspierać innowacyjna i intuicyjna aplikacja dla Agentów. Rozwiązanie dostarcza funkcjonalności niedostępne dotąd na rynku - m.in. sugeruje zakres ochrony najkorzystniejszy dla danego przedsiębiorcy.

Oferta adresowana jest do firm, które zgłaszają do ubezpieczenia mienie o wartości do 10 mln zł na jedną lokalizację oraz do 20 mln zł na wszystkie lokalizacje. Polisy można zawrzeć za pośrednictwem multiagencji oraz brokerów.

Źródło: Liberty Ubezpieczenia

 

Udostępnij artykuł: