Liberty Mutual Insurance Group wchodzi na rynek w Ekwadorze

Finanse i gospodarka

Liberty Mutual Insurance Group wchodzi na rynek ubezpieczeń w Ekwadorze poprzez dokonanie dwóch przejęć.

Grupa Liberty Mutual Insurance, jeden z największych na świecie ubezpieczycieli majątkowych, ogłosiła rozszerzenie operacji w Ameryce Łacińskiej poprzez wejście na rynek ubezpieczeń w Ekwadorze. Grupa przejęła Panamericana de Seguros del Ecuador SA oraz Cervantes SA Compania de Seguros y Reaseguros – dwóch ubezpieczycieli oferujących głównie ubezpieczenia komunikacyjne oraz majątkowe, a także grupowe ubezpieczenia na życie i zdrowotne. Łączny udział w rynku przejętych towarzystw daje Liberty Mutual 5 miejsce na rynku ubezpieczeń majątkowych w Ekwadorze.

Strony nie ujawniły warunków finansowych zawartych umów.

Panamericana, która rozpoczęła działalność w 1973 roku jest 11, największym ubezpieczycielem majątkowym w Ekwadorze, z przypisem składki brutto za rok 2011 w wysokości 48 milionów dolarów. Towarzystwo oferuje produkty za pośrednictwem agentów i brokerów. Centrala firmy znajduje się w Quito, natomiast operacje firma prowadzi ponadto w Guayaquil, Cuenca i Manta.

Właścicielem firmy Cervantes, 15-tego pod względem wielkości ubezpieczyciela majątkowego w Ekwadorze, z przypisem składki brutto w wysokości 25 milionów dolarów w 2011 roku był Banco Internacional Cervantes. Ubezpieczyciel, którego siedziba znajduje się w Quito – rozpoczął działalność w 1993r. Towarzystwo sprzedaje swe produkty poprzez kanał agencyjny i bankowy.

„Przejmując Panamericana i Cervantes rozpoczynamy działalność na dynamicznym i rosnącym rynku Ekwadoru mając silną pozycję”, powiedział David H. Long, prezes i CEO Liberty Mutual Insurance Group. „Obydwie firmy posiadają uzupełniające się kanały dystrybucji i cieszą się doskonałą opinią. Cieszymy się, że będziemy mogli zapewnić klientom z Ekwadoru produkty i usługi których potrzebują, a także wybór sposobu, w jaki chcą je kupować”.

Liberty Mutual Insurance Group zanotowała na dzień 31 grudnia 2011r. 31,2 miliarda dolarów składki przypisanej brutto, z czego 8,2 miliarda, czyli 26% pochodziło z działalności międzynarodowej.

Przejęcia w Ekwadorze stanowią uzupełnienie lokalnych operacji biznesowych Liberty Mutual International, w ramach których firma oferuje produkty klientom indywidualnym i biznesowym w trzech obszarach geograficznych: w Ameryce Łacińskiej – w tym Wenezueli, Brazylii, Kolumbii, Argentynie i Chile; w Europie – w tym w Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Polsce, Irlandii i Rosji; oraz w Azji – w tym w Tajlandii, Singapurze, Indiach, Chinach (wraz z Hongkongiem) oraz w Wietnamie.

Ubezpieczenia komunikacyjne dla Klientów indywidualnych są największą, pojedynczą linią biznesową Liberty Mutual Insurance, która ubezpiecza ponad 5.9 milionów pojazdów na całym świecie.

Od 2002 roku Liberty Mutual zajmuje pierwsze miejsce na rynku ubezpieczeń w Wenezueli. W Kolumbii towarzystwo zajmuje 2 pozycję wśród ubezpieczycieli majątkowych, a w Argentynie, Brazylii i Chile jest w pierwszej 10.

Dodatkowe informacje na www.libertymutual.com.

Udostępnij artykuł: