„Licencja na Zaufanie w Małej Firmie” – konkurs dla przedsiębiorców na Facebooku

Finanse i gospodarka

Rusza konkurs "Licencja na Zaufanie w Małej Firmie", w którym BIG InfoMonitor wyróżni małe firmy Certyfikatami Firmy Wiarygodnej Finansowo o wartości rynkowej 2 000 zł każdy. Konkurs jest częścią Programu Firma Wiarygodna Finansowo skierowanego do przedsiębiorców, którzy w swojej działalności stosują zasady rzetelności i solidności - biznesowego fair play. Dzięki certyfikacji wiarygodności finansowej, Program buduje wzajemne zaufanie pomiędzy polskimi małymi i średnimi firmami. Wyróżnia te, które sumiennie regulują swoje zobowiązania, tym samym wskazując ich jako zaufanych kontrahentów.

– Konkurs ma na celu popularyzację Programu Firma Wiarygodna Finansowo, którym chcemy podnosić świadomość znaczenia wiarygodności finansowej w biznesie wśród polskich mikro przedsiębiorców i osób prowadzących działalność gospodarczą – mówi Marcin Ledworowski, Wiceprezes Zarządu BIG InfoMonitor. – Nieterminowe płatności są dużym problemem polskiej gospodarki. Szczególnie doskwierają małym firmom. Chcemy pomóc przedsiębiorcom w odnalezieniu solidnych kontrahentów. Nasze certyfikaty świadczą o rzetelności i solidności w biznesie na najwyższym poziomie – dodaje.

Aby wziąć udział w konkursie „Licencja na Zaufanie w Małej Firmie”, wystarczy przygotować materiał, w którym znajdzie się odpowiedź na pytanie „Jak wykorzystałbyś Certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo do promocji Twojej firmy lub w relacjach z kontrahentami” oraz opisać przykład z doświadczenia firmy, w którym takie poświadczenie wiarygodności mogłoby pomóc w interesach. Przesłany materiał może być w formie opisu (maks 2000 znaków), prezentacji PPT lub filmu wideo. Co miesiąc jury konkursu wybierze jedną firmę, która otrzyma za darmo ważny przez rok Certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo. Jego cennikowa wartość to 2 000 złotych. Szczegóły konkursu na stronie: www.big.pl/licencjanazaufanie.

Konkurs jest pierwszą odsłoną nowej kampanii edukacyjnej BIG InfoMonitor (facebook.com/LicencjaNaZaufanie) mającej na celu promocję wiarygodności i rzetelności w rozliczeniach finansowych polskich przedsiębiorców. Pod hasłem „Licencja na Zaufanie” w najbliższych miesiącach w serwisie Facebook przeprowadzone zostaną konkursy oraz gry społecznościowe angażujące właścicieli małych i średnich firm, a także studentów. Wszystko po to, aby podnosić świadomość tego, że rzetelność i wiarygodność finansowa to ważne atuty przedsiębiorcy w konkurencyjnym świecie biznesu.

Nadsyłane na konkurs prace oceni jury składające się z reprezentantów BIG InfoMonitor, a także przedstawicieli instytucji, które są Patronami Programu Firma Wiarygodna Finansowo tj.: Biura Informacji Kredytowej i Związku Banków Polskich. Dodatkową formą wyróżnienia dla wszystkich uczestników, którzy nadeślą poprawne zgłoszenia, będzie ich prezentacja na profilu akcji na Facebooku oraz na stronie internetowej www.BIG.pl.

Konkurs potrwa do połowy listopada 2012 r. Nagrody będą przyznawane firmom, które prześlą najbardziej przekonujące prezentacje w danym miesiącu, począwszy od 14 czerwca br. Informacje o zwycięzcach będą publikowane na specjalnej stronie konkursu, w ramach serwisu BIG.pl oraz w dedykowanym akcji fan page „Licencji na Zaufanie” w serwisie Facebook, facebook.com/LicencjaNaZaufanie. Chętnych do otrzymywania regularnych informacji o konkursie zapraszamy też do subskrypcji newslettera BIG InfoMonitor (rejestracja na stronie www.big.pl). Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest polubienie profilu „Licencja na Zaufanie” na Facebooku.

Program Firma Wiarygodna Finansowo jest realizowany dla przedsiębiorców, którzy w biznesie kierują się zasadami fair play. Dzięki certyfikacji wiarygodności finansowej, Program buduje wzajemne zaufanie pomiędzy przedsiębiorcami. Skupia firmy, które weryfikują i uznają wiarygodność swoich kontrahentów oraz akceptują Deklarację

Uczestnika Programu, składającą się z 11 punktów:

 1. Przestrzegam prawa i zasad odpowiedzialnego biznesu;
 2. Płacę w terminie;
 3. Nie mam zaległości płatniczych figurujących w rejestrach dłużników;
 4. Uważnie zarządzam swoją płynnością finansową;
 5. Dbam o pozytywną historię kredytową mojej firmy;
 6. Nie zadłużam się ponad miarę;
 7. Staram się wypracować zysk z moich działań;
 8. Zapewniam moim pracownikom odpowiednie warunki pracy i płacy;
 9. Dbam o reputację i markę mojej firmy;
 10. Dążę do współpracy tylko z firmami wiarygodnymi finansowo;
 11. Honoruję certyfikaty wydane w ramach Programu Firma Wiarygodna Finansowo

Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.

Udostępnij artykuł: