Aż o 41,6 proc. rdr mniej nowych ofert pracy w maju, ale największy kryzys już za nami?

Rynek pracy

W maju liczba nowych ofert pracy w Polsce spadła o 41,6 proc. rdr, mdm wzrosła o 37,7 proc. - napisała w raporcie firma Grant Thornton.

Kobieta przeglądająca oferty pracy w internecie
Fot. stock.adobe.com/Song_about_summer

W maju liczba nowych ofert pracy w Polsce spadła o 41,6 proc. rdr, mdm wzrosła o 37,7 proc. - napisała w raporcie firma Grant Thornton.

W maju liczba nowych ofert pracy w Polsce spadła o 41,6 proc. rdr, mdm wzrosła o 37,7 proc. #praca #OfertyPracy #RynekPracy @GrantThorntonPL

"W maju ofert pracy było o 41,6 proc. mniej niż przed rokiem. W kwietniu spadek był jednak jeszcze większy, co sugeruje, że największy kryzys rynek pracy ma już za sobą" - napisano.

Czytaj także: Wyraźne pogorszenie na rynku pracy, liczba nowych ofert w kwietniu spadła aż o 24,4 proc. rdr >>>

Na rynku pracy pojawiają się powody do optymizmu

"Nawet po wyeliminowaniu czynników sezonowych (w maju zawsze powstaje więcej miejsc pracy niż w kwietniu) maj przyniósł wyraźne odbicie skłonności pracodawców do poszukiwania nowych pracowników. Choć sytuacja na rynku pracy w Polsce nadal jest fatalna, pojawiają się powody do optymizmu. O tym, że daleko jednak do normalności na rynku pracy, świadczy też analiza zawartości publikowanych ofert. Po pierwsze, nadal spada liczba benefitów i zachęt (abonamenty medyczne, pakiety sportowe itp.) oferowanych kandydatom do pracy. W maju 2020 roku średnia oferta zawierała już tylko 4,8 benefitów, tymczasem przed rokiem było ich 6" - dodano. 

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: