Lidl: od marca podwyżki dla pracowników. Ile więcej dostaną?

Mój plan emerytalny

Lidl Polska zamierza wprowadzić podwyżki wynagrodzeń dla pracowników w Polsce od marca br. - stawki płac mają wzrosnąć o 9,3% w stosunku do poziomu wynagrodzeń z roku ubiegłego, podała firma.

Szyld Lidla na jednym ze sklepów
fayecraven [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

Lidl Polska zamierza wprowadzić podwyżki wynagrodzeń dla pracowników w Polsce od marca br. - stawki płac mają wzrosnąć o 9,3% w stosunku do poziomu wynagrodzeń z roku ubiegłego, podała firma.

#Lidl: stawki płac mają wzrosnąć o 9,3% w stosunku do poziomu wynagrodzeń z roku ubiegłego #wynagrodzenia #płace #pracownicy

"Lidl Polska docenia zaangażowanie pracowników oferując im wysokie zarobki - wyższe od średnich wynagrodzeń w handlu. Od marca 2018 stawki płac w Lidlu ponownie wzrastają, tym razem o 9,3% w stosunku do poziomu wynagrodzeń z roku ubiegłego. Z początkiem marca pracownicy sklepów będą zarabiać od 2 800 zł brutto do 3550 zł brutto na początku zatrudnienia. Już po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu - 2 950 zł brutto do 3750 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 3 150 zł brutto do 4050 zł brutto" - czytamy w komunikacie.Poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia, zaznaczyła firma.

Dodatkowe świadczenia pozapłacowe

"O naszej pozycji na rynku w Polsce decyduje zaangażowanie naszych pracowników. W Lidlu pracuje ponad 15000 pracowników w całej Polsce, wraz ze wzrostem firmy stale podnosimy pensje. Nasi pracownicy są objęci bezpłatną, prywatną opiekę medyczną. Do pakietu socjalnego dochodzą, paczki świąteczne, bony okolicznościowe oraz 'wyprawki dla pierwszoklasistów'" - powiedział prezes Maksymilian Braniecki, cytowany w komunikacie.W styczniu 2017 r. Lidl zapowiedział podwyżki płac średnio o 9%. Po ubiegłorocznych podwyżkach pensja na stanowisku pracownika sklepu wynosi 2550 zł - 3300 zł brutto na początku pracy.Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w Europie istnieje około 10 000 sklepów tej marki, a w Polsce - ponad 600.

Źródło: ISBnews

 
Udostępnij artykuł: