LINGOAL – przeglądarka internetowa do nauki angielskiego

Finanse i gospodarka

Czy przeglądając anglojęzyczne strony internetowe chciałbyś móc dotknąć każde nieznane słówko, żeby zobaczyć jego tłumaczenie, posłuchać wymowy oraz zapisać do późniejszego powtórzenia? Wszystko to stało się możliwe za sprawą Lingoal - nowej aplikacji do nauki angielskiego na urządzenia z systemem iOS (iPhone, iPad, iPod Touch), której twórcą jest firma Brainglass.

Czy przeglądając anglojęzyczne strony internetowe chciałbyś móc dotknąć każde nieznane słówko, żeby zobaczyć jego tłumaczenie, posłuchać wymowy oraz zapisać do późniejszego powtórzenia? Wszystko to stało się możliwe za sprawą Lingoal - nowej aplikacji do nauki angielskiego na urządzenia z systemem iOS (iPhone, iPad, iPod Touch), której twórcą jest firma Brainglass.

Lingoal to przeglądarka internetowa, którą wyposażono w zaawansowane funkcje do nauki angielskiego. Korzystanie z Lingoal rozpoczyna się od wyboru poziomu angielskiego, na jakim naszym zdaniem jesteśmy. Następnie możemy kliknąć na któryś z linków prowadzących na strony WWW, które zasugerowali inni użytkownicy na tym samym poziomie nauki angielskiego. Możemy też samodzielnie wpisać dowolny adres anglojęzycznej strony WWW i zacząć na niej naukę.

"Proces nauki rozpoczyna się natychmiast. Podczas czytania można dotknąć nieznane słówko, aby sprawdzić jego znaczenie w słowniku, posłuchać wymowy, a także zapisać do indywidualnych ćwiczeń w Module Nauki. Zapamiętywanie słówek jest szybkie i skuteczne dzięki kompleksowej metodzie Brainglass. Moduł Nauki śledzi, jak dobrze opanowaliśmy słownictwo za pomocą sześciu różnych rodzajów ćwiczeń" - tłumaczy Niss Jonass Carlsson, CEO firmy Brainglass, która stworzyła aplikację.

120819.lingoal.02.152x228Nauka rozpoczyna się od poziomu “ROZUMIEM", po którego przejściu jesteśmy w stanie swobodnie rozpoznawać nowe słowa w tekście i w wypowiedziach. Wykonanie ćwiczeń z kolejnego poziomu - “UŻYWAM" - gwarantuje nam, że będziemy potrafili korzystać z nowych słów podczas pisania lub mówienia po angielsku. Najwyższy poziom nauki to “LITERUJĘ", który umożliwia naukę pisowni słów. Ćwiczenia na wszystkich poziomach wykorzystują efektywną metodę fiszek. Moduł Nauki cały czas monitoruje postęp zapamiętania nowych słówek i na tej podstawie określa harmonogram ich powtórek. Możemy też wyznaczać sobie cele w nauce angielskiego - np. opanowanie 250 nowych słów w ciągu 10 dni. Osiągnięcie tego celu wspomaga dostępna w aplikacji funkcja trenera, który motywuje nas do nauki.

"Lingoal jest naszą najnowszą aplikacją do nauki angielskiego, która powstała na bazie doświadczeń zebranych od użytkowników wcześniejszych aplikacji Brainglass, jak np. Karaoke4English czy  RSS4English. Programy te osiągały pozycję najpopularniejszych aplikacji edukacyjnych na urządzenia z systemem iOS w Polsce i na sześciu innych rynkach" - dodaje Niss Jonass Carlsson.

Dodatkową zaletą aplikacji już wkrótce będzie fakt, że jej interfejs zostanie udostępniony w języku polskim. Umożliwi to łatwe korzystanie z programu wszystkim polskim użytkownikom, którzy chcą przy pomocy Lingoal uczyć się angielskiego.

Film pokazujący sposób korzystania z Lingoal: http://youtu.be/ab_uh6t5Q3o.

120819.lingoal.03.154x231Cena i dostępność

Z Lingoal możemy korzystać za darmo - wystarczy założyć w programie konto lub też zalogować się do aplikacji przy pomocy loginu i hasła z Facebooka. Będziemy wówczas mogli bez ograniczeń korzystać z tłumaczeń, a także zachować do Modułu Nauki 20 słówek. Jeśli osiągniemy ten limit, możemy usunąć wcześniej zapisane linki do stron i skojarzone z nimi słowa, aby nadal móc korzystać z aplikacji za darmo. Bez limitów można korzystać z wersji premium. Kosztuje to 4,99 euro na miesiąc, 9,99 euro na pół roku lub 29,99 euro na rok.

Wersja na iPhone, IPad i iPod Touch z systemem iOS od wersji 4.0 jest dostępna pod adresem: http://itunes.apple.com/us/app/lingoal-surf-learn-english/id536138535?l=sv&ls=1&mt=8.

Dostępne słowniki

Aplikacja oferuje tłumaczenie z angielskiego na 16 języków. Poza polskim, są to: arabski, chiński (uproszczony i tradycyjny), francuski, hiszpański, holenderski, indonezyjski, japoński, koreański, malajski, niemiecki, portugalski, rosyjski, turecki, ukraiński i włoski.

Ograniczenia

Aplikacja Lingoal nie działa poprawnie na stronach internetowych, które wykorzystują m.in. technologie Flash lub AJAX. Ograniczenia te mają zostać usunięte w kolejnych wersjach programu.

Źródło: Brainglass

Udostępnij artykuł: