Lingoal w nowej wersji: 138 859 słówek do nauki angielskiego

Finanse i gospodarka

W Apple App Store pojawiła się nowa wersja przeglądarki do nauki angielskiego Lingoal, która została wyposażona w słownik WordNet, stworzony przez jedną z elitarnych uczelni amerykańskich. Dzięki niemu, przeglądając internet w Lingoal - nr 1 w kategorii darmowych aplikacji edukacyjnych w Polsce - można teraz sprawdzić znaczenie i stworzyć ćwiczenia umożliwiające naukę 138 859 słówek w języku angielskim. To 4 razy więcej niż w poprzedniej wersji aplikacji.

Dodanie większego słownika to najważniejsza i najbardziej oczekiwana zmiana w Lingoal. Do tej pory użytkownicy przeglądarki mogli korzystać ze słownika angielsko-polskiego, który zawierał około 30 tys. słów. Było to wystarczające dla osób początkujących i średnio zaawansowanych w nauce angielskiego. Jednak użytkownicy z lepszą znajomością angielskiego chcieli więcej. Dlatego w nowej wersji aplikacji pojawił się dodatkowo anglojęzyczny słownik WordNet, stworzony i utrzymywany przez jedną z wiodących amerykańskich uczelni z Ivy League. Termin ten odnosi się do ośmiu najlepszych uniwersytetów w USA: Princeton, Pennsylvania, Yale, Brown, Columbia, Cornell i Darthmore College. Słownik zawarty w aplikacji ma 138 859 słówek. Podaje on ogólne definicje dla każdego słowa, napisane po angielsku przy użyciu najprostszych wyrazów i dodatkowo zilustrowane przykładowymi zdaniami.

„Dzięki nowemu słownikowi nasza aplikacja stała się idealnym narzędziem dla osób, które lubią uczyć się angielskiego korzystając wyłącznie z anglojęzycznych słowników. Oczywiście angielski cały czas się zmienia i nie ma na świecie słownika w pełni kompletnego, jednak nowa wersja Lingoal powinna zadowolić większość Polaków uczących się angielskiego, gdyż obecnie zawiera również specjalistyczne słownictwo” – powiedział Niss Jonass Carlsson, CEO firmy Brainglass, która stworzyła aplikację.

Użytkownicy nowej wersji Lingoal znajdą też w przeglądarce nowy system komunikatów, które co jakiś czas będą ich informowały o niewykorzystywanych możliwościach aplikacji i zachęcały do ich wypróbowania. Ma to zwiększyć użyteczność Lingoal.

Lingoal to przeglądarka internetowa z zaawansowanymi funkcjami do nauki angielskiego. Przeglądając anglojęzyczne strony w Lingoal można dotknąć każde nieznane słówko, żeby zobaczyć jego tłumaczenie, posłuchać wymowy i zapisać do modułu ćwiczeń. Nauka i powtarzanie słów w module ćwiczeń nie wymaga połączenia z internetem. Aplikacja jest dostępna za darmo w Apple App Store. Można ją pobrać na iPhone, iPod Touch, iPad z iOS 4.3+. W wersji darmowej Lingoal można zachować i stworzyć ćwiczenia dla 20 słów. Jeśli osiągniemy ten limit, możemy usunąć wcześniej zapisane słowa, aby nadal móc korzystać z aplikacji za darmo. Istnieje także możliwość zwiększania darmowego limitu słów o 5 kolejnych – za każdego znajomego z Facebooka, który przyjmie nasze zaproszenie do korzystania z przeglądarki. Korzystanie z wersji bez limitów kosztuje 4,99 euro na miesiąc, 9,99 euro na pół roku lub 29,99 euro na rok.

Poprzednia wersja Lingoal osiągnęła pozycję nr 1 w kategorii darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple App Store w Polsce zaledwie w 2 tygodnie od momentu pojawienia się na rynku. Aplikacja znajduje się na też na szczytach rankingów popularności w innych krajach – np. w Rosji to nr 2 wśród darmowych aplikacji edukacyjnych na urządzenia z systemem iOS.

Udostępnij artykuł: