Lokaty w FM Banku w górę. Stopy procentowe bez zmian.

Bankowość

FM Bank zwiększył oprocentowanie lokat oferowanych w ramach linii biznesowej. Niewielkie szanse na podwyżki stóp procentowych w tym roku.

FM Bank zwiększył oprocentowanie lokat oferowanych w ramach linii biznesowej. Niewielkie szanse na podwyżki stóp procentowych w tym roku.

- W ostatnim czasie nastąpiła zmiana prognoz stóp procentowych na rynku. O ile jeszcze kilka tygodniu temu pierwszej podwyżki stóp procentowych oczekiwano pod koniec tego roku, o tyle teraz najbliższa podwyżka stóp oczekiwana jest na początek roku 2015 - uważa Ignacy Morawski, główny ekonomista FM Banku PBP.

Prognozy sugerują, że do końca tego roku oprocentowanie lokat bankowych nie będzie sukcesywnie rosło. Ekonomiści nie widzą też szans na istotne wzrosty oprocentowania w 2015 roku.

- Rynek finansowy wycenia, że w do końca 2015 r. główna stopa NBP ma wzrosnąć jedynie o 75 pkt bazowych. Jest kilka czynników, które wpływają na odsunięcie terminu oczekiwanych podwyżek kosztu pieniądza. Przede wszystkim, inflacja w Polsce jest bardzo niska i nie przekracza 1 proc. Widać, że pomimo ożywienia gospodarczego firmy nie mają żadnych bodźców do podnoszenia cen. Ponad to, kryzys ukraiński zwiększył ryzyka dla polskiej gospodarki, czyniąc wzrost PKB powyżej 3,5 proc. w tym roku mniej prawdopodobnym - wyjaśnia Ignacy Morawski.

FM Bank zmienił oprocentowanie 3-miesięcznej, 4-miesięcznej oraz 9-miesięcznej FM Lokaty Spinającej oraz FM Lokaty PRO.

Oprocentowanie 3-miesięcznej FM Lokaty Spinającej wzrosło do 3,35 proc., a FM Lokaty PRO do 3,45 proc.

4-miesięczna FM Lokat Spinająca oprocentowana jest na poziomie 3,41 proc., FM Lokata PRO na poziomie 3,51 proc.

Do 3,55 proc. zwiększyło się oprocentowanie 9-miesięcznej FM Lokaty Spinającej i do 3,65 proc. FM Lokaty PRO.

FM Lokata Spinającą to lokata terminowa na okres 7 lub 14 dni, 1,2,3,4,6,9,12 i 24 miesięcy. Lokatę może założyć przez Internet (www.fmbank.pl) lub w oddziale banku. Kapitalizacja następuje po każdym zakończonym okresie umowy. Minimalna kwota dla każdej z lokat wynosi 1000 zł. Nie ma ograniczenia dotyczącego kwoty maksymalnej. Lokaty można zakładać w złotych, euro, funtach brytyjskich i dolarach amerykańskich.

FM Lokata PRO jest również lokatą terminową. Żeby założyć FM Lokatę PRO trzeba mieć w FM Banku ROR lub rachunek oszczędnościowy (konto można otworzyć przy zakładaniu lokaty). Oprocentowanie lokaty jest stałe, do 4,05 proc., okres lokaty to: 2, 3, 4, 6, 9, 12 i 24 miesiące. Minimalna wartość, podobnie jak w przypadku lokaty FM Lokaty Spinającej, to 1000 zł. Lokatę można założyć tylko w złotych.

Lokatę PRO oraz konto oszczędnościowe w FM Banku można założyć on-line poprzez stronę internetową www.fmbank.pl

Źródło: FM Bank PBP S.A.

Udostępnij artykuł: