Lokaty z oprocentowaniem do 5,75% r/r proponuje PKO Bank Polski

Z rynku

PKO Bank Polski przygotował nową ofertę depozytową dla klientów indywidualnych, z oprocentowaniem nawet 5,75% w skali roku, podał bank. Nowa oferta skierowana będzie zarówno do obecnych, jak i nowych klientów banku.

Logo PKO BP na ekranie telefonu
Fot. stock.adobe.com/piter2121

PKO Bank Polski przygotował nową ofertę depozytową dla klientów indywidualnych, z oprocentowaniem nawet 5,75% w skali roku, podał bank. Nowa oferta skierowana będzie zarówno do obecnych, jak i nowych klientów banku.

"Po kwietniowych, znaczących podwyżkach oprocentowania depozytów, na które zdecydowaliśmy się jako jedni z pierwszych, idziemy krok dalej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów przygotowaliśmy, zarówno dla naszych obecnych, ale też nowych klientów niezwykle atrakcyjną i konkurencyjną ofertę depozytową.

Wierzymy, że dzięki takim rozwiązaniom nie tylko dbamy o stan portfeli Polaków i wzrost ich oszczędności, ale aktywnie wspieramy tym samym polską gospodarkę" - powiedziała prezes PKO BP Iwona Duda, cytowana w komunikacie.

Podkreśliła, że "wysokie oprocentowanie lokat będzie wyraźnie przekraczało poziomy, jakie dotychczas były dostępne na rynku".

Czytaj także: Nowe rządowe obligacje mogą pokonać połowę inflacji

5,75% dla lokaty miesięcznej

"Przykładowo, w przypadku miesięcznej lokaty, którą będzie można założyć zdalnie za pośrednictwem aplikacji mobilnej IKO, bez konieczności odwiedzenia oddziału - oprocentowanie osiągnie poziom 5,75%.

Nasza propozycja stanowi odpowiedź dla tych klientów, którzy oczekują atrakcyjnych i bezpiecznych rozwiązań oraz produktów adekwatnych do ich aktualnych potrzeb i sytuacji. Zachęcam do skorzystania z oferty PKO Banku Polskiego" - dodała prezes Iwona Duda.

Czytaj także: Czy będzie warto kupić rządowe obligacje antyinflacyjne?

Nowości w ofercie PKO BP

20 maja wzrośnie oprocentowanie Lokaty mobilnej, która będzie miesięczna (obecnie trzymiesięczna) - z 2,5% do 5,75%. Można ją założyć w aplikacji mobilnej IKO, na kwotę do 50 tys. zł. Skorzystają z niej zarówno obecni, jak i nowi klienci.

Najpóźniej 1 czerwca w ofercie banku pojawią się również m.in.:

- nowość: lokata trzymiesięczna (3m) z licznikiem - produkt dla wszystkich klientów indywidualnych, kwota do 50 tys. zł, z oprocentowaniem 5%; założyć ją będzie można wyłącznie w serwisie internetowym iPKO;

- nowość: lokata dwuletnia (24m) dla osób 60+ - dostępna we wszystkich kanałach (oddziały banku, agencje, kanały zdalne), kwota do 50 tys. zł, a oprocentowanie - 5,75%;

- wzrost oprocentowania: lokata roczna (12m) na nowe środki dla obecnych klientów bankowości osobistej i prywatnej - dostępna we wszystkich kanałach (oddziały banku, agencje, kanały zdalne). Kwota do 200 tys. zł, a oprocentowanie - 5% zamiast 3,3%;

- wzrost oprocentowania: lokata roczna (12m) na nowe środki dla obecnego klienta indywidualnego - dostępna we wszystkich kanałach (oddziały banku, agencje, kanały zdalne). Kwota do 200 tys. zł, z oprocentowaniem 4% zamiast 2,5%;

- nowość: lokata półroczna (6m) dla nowych klientów bankowości osobistej i prywatnej - dostępna w oddziałach banku. Kwota do 300 tys. zł, z oprocentowaniem 5,75%, wymieniono w informacji.

Klient będzie mógł założyć maksymalnie jedną lokatę każdego rodzaju.

Czytaj także: Komisja Europejska: inflacja w Polsce w górę, PKB per capita ujemne

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: