„Lonnie” słabnie jeszcze bardziej

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) utrzymuje zakres między poziomami 1.3515 a 1.3583 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) drugi dzień z rzędu.

Euro (EUR) utrzymuje zakres między poziomami 1.3515 a 1.3583 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) drugi dzień z rzędu.

Wspólna waluta obecnie utrzymuje spadkowy trend przed publikacją raportu dotyczącego produkcji w Europie i indeksu PMI dla usług, które będą miały miejsce dzisiaj przed południem.

Dolar amerykański (USD) wzrósł do tygodniowego maksimum na poziomie 104.83 wobec jena japońskiego (JPY). Dolar amerykański pozostaje mocny dzięki lepszym od oczekiwań danym z USA. W dzisiejszym kalendarzu mamy zaplanowaną na godz. 16:00 publikację dotyczącą sprzedaży domów w USA i jakkolwiek lepsze dane od prognozowanych mogą utorować drogą do osiągania wyższych wartości. 

Akcje

USA 500 (SPI) ponownie dotknął rekordowego poziomu 1843 przed powrotem do poziomu 1828. Indeks próbuje powrócić do wyższych wartości i obecnie notowany jest około poziomu 1833.

Towary

Ropa naftowa (WTI) kontynuuje swój wzrost drugi dzień z rzędu zyskując ponad 3 dolary amerykańskie i osiągając miesięczne maksimum na poziomie 96.87 dolarów amerykańskich za baryłkę. Zapasy ropy naftowej zostaną opublikowane dzisiaj o godz. 17:00, a prognozy wskazują na wzrost zapasów 0,7 mln baryłek.

Para dnia i Opcje FX

Dolar amerykański (USD) zyskał na wartości podczas wczorajszej sesji osiągając 4,5-letnie maksimum na poziomie 1.1155 w stosunku do dolara kanadyjskiego (CAD). "Lonnie" stracił po tym jak Bank Kanady (BoC) zachował poziom stóp procentowych na poziomie 1,0%. Więcej danych z Kanady zostanie upublicznionych dzisiaj i mogą one pomóc tej parze walutowej osiągnąć wyższe wartości.

Inwestorzy powinni tworzyć spread byka (Bull Call Spread) na parze CADUSD i dzięki temu korzystać z prawdopodobnej kontynuacji rajdu. Bull Call Spread tworzy się poprzez zakup opcji in-the-money Call oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Call na CADUSD.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Manager
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: