Lotos Upstream ma nowego prezesa

Kadry

Tomasz Maj
Tomasz Maj Fot. Lotos Upstream

Rada nadzorcza Lotos Upstream powołała Tomasza Maja na stanowisko prezesa zarządu spółki z dniem 9 kwietnia 2019 r., poinformowała Grupa Lotos.

Rada nadzorcza #LotosUpstream powołała Tomasza Maja na stanowisko prezesa zarządu spółki @GrupaLOTOS

Na początku lutego 2019 r. RN Lotos Upstream ogłosiła konkurs na funkcję prezesa zarządu spółki. W wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego, na posiedzeniu 8 kwietnia 2019 r. podjęto decyzję o powołaniu na to stanowisko Tomasza Maja z dniem 9 kwietnia 2019 r., podano w komunikacie.

„Tomasz Maj, urodzony w Anglii z silnymi polskimi korzeniami, jest związany z przemysłem naftowym od niemalże 35 lat. To wysokiego szczebla manager z wykształceniem inżynierskim, posiadający bogate międzynarodowe doświadczenie w zarządzaniu w sektorze ropy naftowej i gazu ziemnego, jak również w zakresie dostarczania kompleksowych rozwiązań finansowych dla różnych gałęzi przemysłu. W trakcie swojej kariery zawodowej był zaangażowany w rozwój biznesu poszukiwawczo-wydobywczego (onshore i offshore), w ramach którego uczestniczył w realizacji szeregu projektów w Ameryce Północnej, Afryce Północnej, jak również w Europie” – czytamy w komunikacie.

Pracował dla takich firm, jak: Acre Oil, British Gas, Celtique Energie Poland, Talisman Energy Polska czy Repsol Sinopec Resources (wcześniej: Talisman Sinopec Energy). W ramach pracy w sektorze finansowym dla WestLB czy Lasanoz, brał udział i był odpowiedzialny za realizację wielu przełomowych transakcji finansowych dla projektów z sektora energetycznego, telekomunikacyjnego czy infrastrukturalnego.

„Przez ostatnie 5 lat zaangażowany w zarządzanie projektami realizowanymi przez Repsol Sinopec na Morzu Północnym i na Orkadach przy północnym wybrzeżu Szkocji, gdzie skutecznie wdrażał biznesowe rozwiązania, zarządzał ryzykiem czy odpowiadał za utrzymywanie relacji z partnerami, wykonawcami i innymi interesariuszami” – podano także.

Lotos Upstream jest kluczową spółką odpowiedzialną w grupie kapitałowej Lotos za poszukiwania i wydobycie węglowodorów poza granicami Polski.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 30,2 mld zł w 2018 r.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: