LPP zajęło I miejsce w kategorii „Perspektywy rozwoju” prestiżowego rankingu „Giełdowa Spółka Roku”

Finanse i gospodarka

Spółka LPP zajęła I miejsce w kategorii "Perspektywy rozwoju" w prestiżowym rankingu "Giełdowa Spółka Roku". Dodatkowo firma zyskała uznanie ekspertów rynku kapitałowego w dwóch kategoriach: w głównej - "Giełdowa Spółka Roku" uplasowała się w pierwszej dziesiątce, a w kategorii "Sukces 2013 roku" zajęła trzecie miejsce.

Spółka LPP zajęła I miejsce w kategorii "Perspektywy rozwoju" w prestiżowym rankingu "Giełdowa Spółka Roku". Dodatkowo firma zyskała uznanie ekspertów rynku kapitałowego w dwóch kategoriach: w głównej - "Giełdowa Spółka Roku" uplasowała się w pierwszej dziesiątce, a w kategorii "Sukces 2013 roku" zajęła trzecie miejsce.

LPP od lat konsekwentnie rozwija swoją działalność w Polsce i za granicą, odnosząc sukcesy na wymagającym rynku odzieżowym. W marcu 2014 r. spółka awansowała do giełdowego indeksu WIG20, który generuje istotną część obrotów na GPW w Warszawie. Jesienią LPP planuje otworzyć pierwsze sklepy w Europie Zachodniej i krajach arabskich.

- Znaleźć się po raz trzeci z rzędu w tak prestiżowym zestawieniu to dla nas ogromna satysfakcja i nobilitacja. Nasz biznes jest niezwykle wymagający, ale nie boimy się wyzwań, dzięki czemu jesteśmy znaczącym graczem rynku kapitałowego. - powiedziała Magdalena Stefańska-Lotkowska, Rzecznik Prasowy LPP. - By z sukcesem utrzymać się na rynku i przynosić zysk akcjonariuszom, niezbędne jest poszukiwanie coraz to nowych możliwości rozwoju. Taką też obraliśmy strategię. Jesteśmy skoncentrowani na inwestowaniu, mamy ambitne plany stać się jednym z liderów branży odzieżowej w Europie - dodała Magdalena Stefańska-Lotkowska.

LPP, firma notowana na GPW w Warszawie od 2001 r., jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się spółek odzieżowych. Koncern zarządza 5 znanymi markami modowymi, siecią ponad 1300 salonów, tworzy miejsca pracy dla blisko 18 tys. osób  w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy Środkowo-Wschodniej i Szanghaju. Firma nieustannie inwestuje i zdobywa nowe rynki. Jesienią tego roku LPP planuje rozpoczęcie działalności w Niemczech, gdzie otworzy 2 nowe salony marki Reserved oraz chorwackim (po 5 sklepów każdej z marek: Reserved, Mohito, House, Cropp i Sinsay). Pod koniec tego roku, na mocy umowy z arabskim franczyzobiorcą - firmą Azadea - najprawdopodobniej w Katarze zostanie otwarty pierwszy pozaeuropejski salon Reserved.

Giełdowa Spółka Roku to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking na rynku. Zestawienie pokazuje, które spółki realizują obrane cele strategiczne. Wyboru najlepszej spółki na parkiecie dokonuje około 180 losowo wybranych maklerów, analityków i doradców inwestycyjnych z domów i biur maklerskich, towarzystw ubezpieczeniowych czy firm konsultingowych. Oceniający biorą pod uwagę takie kryteria jak: kompetencje zarządu, relacje z inwestorami, szeroko pojmowany sukces w 2013 roku, jakość oferowanych produktów i usług, perspektywę rozwoju, a także rekomendacje dla zakupu akcji spółki. Organizatorami zestawienia są redakcja Puls Biznesu oraz dom badawczy TNS Polska. Tegoroczną edycję rankingu swoim patronatem objęło Ministerstwo Skarbu.

Źródło: LPP S.A.

Udostępnij artykuł: