LPP zamknęło wszystkie swoje sklepy, a Decathlon zawiesza działalność w Rosji

Gospodarka

LPP zakończyło czynności operacyjne konieczne do zamknięcia salonów w Rosji i dzisiaj został zamknięty ostatni z nich, podała Spółka.

Sklep Reserved
Sklep Reserved Fot. LPP

LPP zakończyło czynności operacyjne konieczne do zamknięcia salonów w Rosji i dzisiaj został zamknięty ostatni z nich, podała Spółka.

„Tym samym, zgodnie z wcześniejszą deklaracją, od 30 marca wszystkie sklepy marek należących do LPP na rynku rosyjskim będą zamknięte.

Wcześniej firma całkowicie wstrzymała transport towarów do Rosji, jak i wszystkie inwestycje oraz plany rozwojowe, a także zamknęła sprzedaż internetową wszystkich swoich marek” ‒ czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Nowe restrykcje: USA z UE i G7 zawieszą normalne stosunki handlowe z Rosją

Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay zawieszone

4 marca spółka podała, że uwzględniając ograniczenia nałożone na Rosję przez UE, podjęła decyzję o zawieszeniu działalności operacyjnej w Rosji, w tym w szczególności: zatrzymaniu rozwoju marek LPP w Rosji oraz zatrzymaniu dostarczenia towarów handlowych do Rosji.

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku.

Czytaj także: Visa, Mastercard i American Express zawieszają działalność w Rosji

Decathlon zawiesza działalność w Rosji

Sieć odzieżowo-sportowa Decathlon poinformowała we wtorek (29.03.), że zawiesza swoją działalność w Rosji. Decathlon podał w komunikacie, że „warunki dostaw nie są już spełniane, aby kontynuować działalność w Rosji w związku z respektowaniem sankcji międzynarodowych”.

Decathlon precyzuje, że będzie nadal wspierać „2 500 rosyjskich członków zespołu, z których niektórzy są zaangażowani w działalność firmy od 2006 roku”.

Marka Decathlon należy do Grupy Mulliez Family Association, właściciela sieci Auchan i Leroy Merlin, które nadal utrzymują swoją działalność w Rosji, mimo apeli ukraińskiego rządu do ich bojkotu i natychmiastowego opuszczenia Rosji.

Więcej najnowszych wiadomości na temat wojny w Ukrainie >>>

Udostępnij artykuł: