Ludzie i pieniądze: Żelazna dama polskiej bankowości

BANK 2010/02

Alicja Kornasiewicz budzi skrajne emocje. Dla pracowników jest twardym szefem, dla negocjatorów godnym przeciwnikiem, a dla rozmówców spoza branży pewną siebie kobietą. Jedni uważają ją za ideał, inni za wysłannika diabła.

Ewa Bednarz

Rada Nadzorcza Banku Pekao SA wybrała Alicję Kornasiewicz na prezesa zarządu. Stanowisko ma objąć 15 lutego. Dla pracowników banku oznacza to jedno – może być ciężko. Odchodzi Jan Krzysztof Bielecki – prezes ciepły i uwielbiany, wymagający, ale jednocześnie sprawiedliwy. Przychodzi kobieta, której byli współpracownicy nadali miano żelaznej damy. Nie patyczkuje się z pracownikami i ponoć bez zmrużenia oka potrafi pozbyć się tych niewygodnych. Wie, czego chce, a co jej nie odpowiada, podejmuje szybkie decyzje, nie lubi trwonić czasu. Jednocześnie twierdzi – zespół musi być zgrany. Jeżeli moi współpracownicy nie byliby ze mnie zadowoleni, podałabym się do dymisji.

Kobieta czy cyborg

Alicja Kornasiewicz dla Włochów jest już swoim ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: