Ludzie i pieniądze: Niejedna twarz prezesa

BANK 2009/12

Media huczą od spekulacji nad przyszłą drogą prezesa Pekao SA. Jedni mianują go już szefem NBP, inni oddelegowują do RPP, jeszcze inni widzą w nim premiera. Ze wszystkich stron gazet padają pytania czy Jan Krzysztof Bielecki będzie nadal finansistą, czy też ponownie odda się polityce.

Ewa Bednarz

Sam zainteresowany milczy jak zaklęty. Ze strony banku nie padają też wyjaśnienia dotyczące przyczyn jego rezygnacji ze stanowiska. Jedynie bliscy współpracownicy nie tylko spekulują.

Od chwili pojawienia się informacji o odejściu Bieleckiego, w banku panuje atmosfera jak na stypie – mówią osoby z bliskiego otoczenia prezesa. – Jeszcze nic się nie zmieniło, a już pracuje się inaczej. Został zaburzony rytm, który wszystkich utrzymywał w ryzach. Odchodzi nie tylko prezes, ale również dobry pracodawca, a to budzi obawy – dodają inni. Wszyscy wiedzą, że po 11 stycznia już nie będzie tak samo.

Elokwentny rozmówca i słuchacz

Za co Bielecki jest najbardziej ceniony przez ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: