Luksus ma się dobrze – SPC Group S.A. publikuje raport roczny

Finanse i gospodarka

Ponaddwukrotnie wyższe przychody netto ze sprzedaży, otwarcie nowego salonu wynajmu  i sprzedaży samochodów w Sopocie oraz rozszerzenie wachlarza usług dzięki przejęciu spółek Platinum FLY S.A i Premium Motorsport Poland S.A. - takimi wynikami spółka SPC Group S.A. z sektora ekskluzywnej motoryzacji zamknęła 2012 rok.

Ponaddwukrotnie wyższe przychody netto ze sprzedaży, otwarcie nowego salonu wynajmu  i sprzedaży samochodów w Sopocie oraz rozszerzenie wachlarza usług dzięki przejęciu spółek Platinum FLY S.A i Premium Motorsport Poland S.A. - takimi wynikami spółka SPC Group S.A. z sektora ekskluzywnej motoryzacji zamknęła 2012 rok.

W opublikowanym 24 czerwca 2013 r. raporcie rocznym spółka informuje, że uzyskała 22,8 mln zł przychodów netto ze sprzedaży (w porównaniu do 10,7 mln zł osiągniętych w 2011 r.) Ponadto w 2012 r. trzykrotnie wzrosły przychody ze sprzedaży produktów, które zamknęły się kwotą 1,3 mln zł i były ponad 830 tys. zł wyższe niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku - firma zdobyła klientów na zakup kilkudziesięciu ekskluzywnych i sportowych samochodów. Zrealizowane intensywne działania biznesowe, marketingowe i handlowe wpłynęły na wypracowanie zysku netto w kwocie 246 tys. zł.

"2012 rok był dla naszej spółki pierwszym pełnym rokiem funkcjonowania w Alternatywnym Systemie Obrotu Rynku NewConnect Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Osiągnięte w tym czasie wyniki wyraźnie obrazują słuszność i skuteczność obranej przez nas strategii biznesowej. Konsekwentny rozwój firmy i poszukiwanie nowych obszarów działalności to dobry prognostyk dla inwestorów wierzących w długoterminowy sukces spółki" - powiedział Jan Połanecki, Prezes Zarządu SPC Group S.A.

Zyskowny progres

W 2012 r. spółka intensywnie rozwijała się i realizowała nowe inwestycje. Firma o ponad 8 mln zł podwyższyła fundusz własny (do kwoty 13,1 mln zł), w całości przekazując go na wzrost kapitału zakładowego. W celu zaproponowania klientom zainteresowanym dobrami luksusowymi pełnego wachlarza usług SPC Group S.A. przejęła  100 proc. udziałów w spółkach Platinum FLY S.A i Premium Motorsport Poland S.A. Pierwsza z nich oferuje całodobowy wynajem samolotów i helikopterów do przelotów indywidualnych i biznesowych, druga natomiast - dostarcza profesjonalnie przygotowane auta wyścigowe, system szkoleń i rozwoju umiejętności, pozwalających uzyskać licencję wyścigową FIA, a także zarządza Premium Motosport Poland AMG Performance, czyli profesjonalnym, odnoszącym światowe sukcesy zespołem wyścigowym.

Istotnym wydarzeniem w omawianym okresie, potwierdzającym rozwój spółki było otwarcie, drugiego po Warszawie, salonu samochodów luksusowych Super Premium Cars w Sopocie przy Al. Niepodległości 960 (można tu kupić oraz wynająć luksusowe i sportowe samochody), w mieście, które położone na styku ważnych szlaków handlowych w Europie jest atrakcyjnym miejscem zarówno dla turystów jak i inwestorów.

Dobra luksusowe niezmiennie opłacalne

"Rok 2012 napawa optymizmem, potwierdza bowiem, że pomimo spowolnienia gospodarczego sektor dóbr luksusowych rozwija się stabilnie - liczba osób zamożnych i bogatych - do których kierujemy swoją ofertę - przekroczyła 750 tysięcy" - podsumowuje Jan Połanecki, Prezes Zarządu SPC Group S.A.

W 2013 r. spółka koncentruje się na dalszym rozwoju. Do najważniejszych obszarów strategicznych należą: planowane otwarcie nowego salonu SPC w Katowicach i Wrocławiu, zwiększenie floty samochodów przeznaczonych do wynajmu (z tego tytułu firma uzyskała w 2012 r. ok 1,5 mln zł przychodu), korzystanie z siły i oferty przejętych w 2012 r. spółek:  Platinum FLY S.A i Premium Motorsport Poland S.A oraz dalsza ekspansja utworzonej w 2013 r. marki Super Premium Truck, zajmującej się sprzedażą nowych i używanych samochodów ciężarowych, światowych producentów.

Źródło: SPC Group S.A.

Udostępnij artykuł: