Luksusowy katamaran zdobywa serca właścicieli super jachtów. Aż trzy super jachty Sunreef sprzedane w ostatnich trzech tygodniach – Sunreef 80 Carbon Line, Sunreef 82 Double Deck oraz 90 Sunreef Power!

Polecamy

Stocznia jachtowa Sunreef Yachts ma przyjemność zawiadomić, iż w ciągu ostatnich trzech tygodni aż trzy nowe kontrakty na super jachty o długości powyżej 80 stóp (24 metry długości) zostały podpisane. 

Te liczne zamówienia umacniają jeszcze Sunreef Yachts na pozycji lidera w niszy rynkowej jakimi jest projektowanie i budowa luksusowych katamaranów na miarę. Globalne spowolnienie gospodarcze spowodowane kryzysem w roku 2008 wciąż zbiera swoje żniwa na rynku jachtowym. Ciągły rozwój stoczni Sunreef Yachts, wzrost przychodów ze sprzedaży, jak również najnowsze potrójne zamówienie na super jachty, stanowi doskonały dowód na to, iż katamarany są bardzo dynamicznie rozwijającą się kategorią wśród luksusowych jachtów oraz super jachtów.

Pierwsze zamówienie to druga jednostka katamaranu żaglowego Sunreef 82 Double Deck, który został sprzedany klientowi z Bliskiego Wschodu. Struktura Double Deck umożliwia umieszczenie dużej kabiny armatorskiej w części dziobowej jachtu oraz przestrzennego, jasnego salonu z wewnętrzną sterówką z widokiem na morze na śródokręciu. Przestrzeń wypoczynkowa na zewnątrz to kokpit o powierzchni 64m2, który pomieści duży stół obiadowy dla 8 osób, fotele wiklinowe, materace do opalania, przewidziano również miejsce na przechowanie sprzętu do nurkowania. Jacht będzie pierwszym na świecie ze składanym masztem skracającym go o całe 10 m długości, tak by przepłynął pod mostem prowadzącym do posiadłości właściciela. Przekazanie jachtu właścicielowi nastąpi już w grudniu tego roku. Katamarany z serii Double Deck, gwarantują przestronność oraz komfort, dlatego mogą stanowić doskonałą alternatywę dla tradycyjnych mega jachtów. Co istotne, są one dużo bardziej ekologiczne gdyż umożliwiają pływanie pod żaglami.

130719.katamaran.01.550x

Drugim zamówieniem jest prawdziwe arcydzieło w dziedzinie projektów luksusowych katamaranów – 90 Sunreef Power. Głównym założeniem jego koncepcji jest podkreślenie doskonałej przestrzeni katamaranu i aranżacja tej powierzchni w podobny sposób jak ma to miejsce na łodziach motorowych. Na jachcie o długości 90 stóp (ponad 27 metrów), powierzchnia użytkowa będzie wynosić nie mniej niż 522 m2. Tak spektakularny rezultat nie jest możliwy na tradycyjnych jachtach motorowych. Główny pokład dzieli się na przestrzeń mieszkalną, jadalnię oraz miejsce do wypoczynku. Całość zlokalizowana jest na pokładzie rufowym, jak również wewnątrz salonu, co tworzy otwartą, imponującą przestrzeń życiową. Obszerna kabina armatorska zlokalizowana jest we frontowej części jachtu, w bezpośrednim sąsiedztwie gabinetu, garderoby oraz prywatnych łazienek. Flybridge to zarówno sterówka, jak i dwie wypoczynkowe lounge – wewnętrzna oraz zewnętrzna. Dodatkowo kameralny taras z przodu pokładu głównego z łatwością pomieści skuter wodny oraz leżki do opalania. Interesującą cechą tego modelu jest beach club zlokalizowany na specjalnej platformie, na rufie w sąsiedztwie garażu, dzięki czemu dostęp do wszystkich zabawek wodnych jest niezwykle ułatwiony. Wykończenie wnętrza modelu będzie eleganckie i przytulne dzięki zastosowaniu tylko naturalnych materiałów. Jacht 90 Sunreef Power będzie pływał po wodach Tajlandii, jego wodowanie zaplanowano na początek 2015 roku.

130719.katamaran.02.550x 

Kolejnym sprzedanym jachtem jest druga jednostka nowego modelu jachtu, Sunreef 80 Carbon Line – wyjątkowego katamaranu żaglowego wykorzystującego w konstrukcji lekkie materiały kompozytowe, dzięki czemu żegluga jest bardzo dynamiczna. Co istotne, katamaran waży jedynie 45 ton. Jacht zostanie zbudowany przy wykorzystaniu materiałów kompozytowych wykorzystywanych w przemyśle aeronautycznym, tj. włókna winyl estrowe, pianki PVC, włókno węglowe oraz szklane; maszt i bom zostaną wykonane z włókna węglowego. Pierwsza jednostka tego modelu została właśnie zwodowana i już cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów. Drugi model Sunreef 80 zostanie zwodowany w maju 2014 roku. Jacht został kupiony przez klienta z USA, który przez dwa lata poszukiwał idealnego projektu jachtu wykonanego z włókna węglowego, odwiedzając stocznie jachtowe specjalizujące się w tej technologii na całym świecie, zanim zdecydował się złożyć zamówienie w stoczni Sunreef. Kolejny jacht Sunreef 80 wyróżniać będzie lokalizacja kabiny właściciela na głównym pokładzie, jak również wykorzystanie zaawansowanego systemu nawigacji i kontroli systemów za pomocą ekranu dotykowego Navybus.

Projektanci Sunreef Yachts będą obecni na zbliżających się prestiżowych targach Monaco Yacht Show, które odbędą się między 25 a 28 września 2013 roku. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska zlokalizowanego w namiocie DARSE NORD, stoisko numer QD27. Oprócz prezentacji 3 najnowszych modeli jachtów, stocznia promować będzie swoje najnowsze projekty – mega Trimaran 210 oraz Sunreef 165 – nowy super katamaran żaglowy.

Źródło: Sunreef Yachts

Udostępnij artykuł: