Luxoft chce zostać liderem IT w Gdańsku. Kilkaset nowych miejsc pracy

Finanse i gospodarka

Luxoft, jeden z czołowych globalnych dostawców usług IT, ogłosił otwarcie swojego pierwszego centrum w Gdańsku. Firma planuje zatrudnić w Trójmieście do marca 2017 r. kilkuset informatyków. Luxoft, według raportu Computerworld TOP200 znajduje się w ścisłej czołówce najszybciej rozwijających się firm IT w Polsce. W ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy zwiększył zatrudnienie w Polsce ponad dwukrotnie - do powyżej 1500 osób. Jak zapowiada firma, rekrutacja nabiera tempa.

Luxoft to globalny dostawca usług IT notowany na nowojorskiej giełdzie (NYSE). Programiści firmy realizują zaawansowane projekty informatyczne m.in. dla wiodących banków inwestycyjnych oraz liderów branży motoryzacyjnej i lotniczej. Obecnie Luxoft zatrudnia ponad 10 000 osób w 28 lokalizacjach znajdujących się w 15 krajach, m.in. w Ameryce Północnej, Europie, Azji i Afryce. Firma jest obecna w Polsce od 2010 roku. Gdańsk to trzecia lokalizacja Luxoft w Polsce, po Krakowie i Wrocławiu.

Rekrutacja: kilkaset miejsc pracy, duch start-upu

Najnowsze biuro firmy zostanie otwarte w Gdańsku, gdzie planuje ona budowę dużego zespołu specjalistów, realizującego przede wszystkim projekty na rzecz globalnych instytucji finansowych.

– W ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy chcemy zatrudnić w Trójmieście kilkuset informatyków. Tak, jak w innych naszych polskich lokalizacjach, zależy nam żeby bardzo szybko osiągnąć pozycję lokalnego lidera pod względem szybkości wzrostu kadry. O naszych możliwościach świadczą liczby. Od grudnia 2014 roku zwiększyliśmy zatrudnienie w Polsce z 600 do ponad 1500 specjalistów. Wszystko to udało nam się osiągnąć, mimo że zdecydowaną większość kadry Luxoft stanowią wysokiej klasy specjaliści – mówi Wojciech Mach, Dyrektor Zarządzający Luxoft Poland.

Na zatrudnienie w gdańskim centrum Luxoft mogą liczyć informatycy z co najmniej kilkuletnim stażem zawodowym m.in. programiści Java, Net, C++, a także specjaliści QA i analitycy biznesowi. Do zespołów poszukiwani są także kierownicy projektów i doświadczeni menedżerowie, którzy będą rozwijać szybko rozrastający się oddział w Trójmieście.

– Przyciągamy informatyków, bo wiedzą, że z nami będą się rozwijać tak szybko, jak sama firma. Oferujemy nie tylko wysokie płace, ale także duże szanse na awans i pracę przy projektach, które mają wpływ na użytkowników na całym świecie. Dajemy możliwości działania równe najbardziej znanym markom IT, ale nie straciliśmy ducha start-upu. Dobrze się ze sobą bawimy, robiąc ciekawe projekty – przekonuje Wojciech Mach.

– Pojawienie się kolejnej dużej firmy informatycznej w Gdańsku, takiej jak Luxoft, to dowód na utrzymujący się trend na pomorskim rynku inwestycji zagranicznych, który kojarzony jest z bardzo dobrą kadrą i perspektywami rozwoju firm IT w regionie. Dzięki temu na trójmiejskim rynku pracy pojawia się wiele nowych i ciekawych ofert dla specjalistów o zupełnie różnych profilach z tej branży – dodaje Andrzej Bojanowski, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska.

Wyjątkowe biuro: z widokiem na morze i dla aktywnych

Centrum Luxoft zlokalizowane zostało w nowoczesnym biurowcu Alchemia gdzie firma zajmuje obecnie 670 mkw. Wraz z rozwojem oddziału powierzchnia ta ma zostać zwiększona docelowo do 2 200 mkw. Programiści Luxoft pracować będą na ostatnim piętrze biurowca, z widokiem na morze.

Nowoczesne biuro wyposażone jest m.in. w pokoje i strefę do relaksu, sale konferencyjne, oraz pomieszczenia do spotkań i pracy zespołowej. W kompleksie biurowym znajduje się także wyjątkowa przestrzeń rekreacyjno-sportowa na którą składa się m.in. pływalnia, kąpiele solankowe, hala sportowa, siłownia i ścianka wspinaczkowa. Planowane jest również otwarcie placówki medycznej i punktu przedszkolnego.

Trójmiasto – znaczący punkt na biznesowej mapie Polski

Wejście Luxoftu do Trójmiasta to mocny dowód na inwestycyjny i technologiczny potencjał regionu Pomorza. Swoje centra w mieście prowadzą już obecnie m.in. Arla Foods, Intel, Lufthansa Systems, Nordea IT, PwC, Sony Pictures, Thomson Reuters. Według raportu ABSL już w kwietniu 2015 r. w centrach biznesowych ulokowanych w Trójmieście zatrudnionych było 13 700 osób, co dało mu pod tym względem czwartą lokatę w Polsce.

– Luxoft to znana marka oraz znaczący gracz w sektorze IT dlatego decyzja firmy o wyborze Gdańska na swoją kolejną siedzibę wskazuje, że jako region mamy wiele do zaoferowania. Inwestycja firmy to nie tylko nowe oferty pracy dla naszych mieszkańców, ale również wzbogacenie portfolio projektów IT obsługiwanych w naszym województwie – mówi Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski

Od samego początku inwestycja wspierana była przez inicjatywę Invest in Pomerania, w szczególności przez Agencję Rozwoju Pomorza oraz Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA).

– Pomorze staje się coraz silniejszym ośrodkiem, który przyciąga firmy z branży technologicznej. W ostatnim czasie swoje biura w Trójmieście otworzyły Epam z Krakowa, PGS Software z Wrocławia czy ukraińska firma Ciklum. Teraz Luxoft, wykorzystując doskonałe warunki biurowe oraz potencjał kadrowy regionu będzie mógł swobodnie rozwijać najnowocześniejsze technologie dla międzynarodowych korporacji – podsumowuje Anton Koval, Project Manager w Invest In Pomerania.

Źródło: Luxoft Poland

Udostępnij artykuł: