Luxoft z prestiżową nagrodą na konferencji Finovate Europe 2014

Polecamy

Luxoft, jeden z wiodących dostawców usług outsourcingu IT w Europie Środkowo-Wschodniej, zdobył nagrodę "Best of Show" na londyńskiej konferencji Finovate Europe 2014. To najważniejsze na świecie spotkanie technologiczne, poświęcone rozwiązaniom IT dla instytucji finansowych.

Luxoft, jeden z wiodących dostawców usług outsourcingu IT w Europie Środkowo-Wschodniej, zdobył nagrodę "Best of Show" na londyńskiej konferencji Finovate Europe 2014. To najważniejsze na świecie spotkanie technologiczne, poświęcone rozwiązaniom IT dla instytucji finansowych.

Firma otrzymała wyróżnienie dla aplikacji iStock Track. Produkt, dedykowany klientom bankowości prywatnej, przedstawił Przemysław Berendt, Globalny Wiceprezes Luxoft ds. Marketingu. Prezentacja firmy - znanej z niestandardowych działań promocyjnych - należała do najciekawszych i najbardziej oryginalnych podczas tegorocznej edycji Finovate Europe.

Nagroda "Best of Show" przyznawana jest na podstawie głosów uczestników Finovate Europe - wśród nich menedżerów takich uznanych marek świata finansów i technologii, jak m.in. Barclays, Ernst&Young, IBM, MasterCard i Microsoft, a także opiniotwórczych dziennikarzy i blogerów. Zwycięzcy wyłaniani są na podstawie 7-minutowych prezentacji, ukazujących praktyczne wykorzystanie produktów. Nie mogąc korzystać z gotowych prezentacji czy też nagrań wideo, firmy obecne na Finovate muszą się skupić na praktycznym ukazaniu najbardziej kluczowych zalet rozwiązań IT.

W tym roku w gronie prestiżowych, wyróżnionych przez globalnych ekspertów marek znalazł się Luxoft, którego Globalnym Wiceprezesem ds. Marketingu jest Polak - Przemysław Berendt. Uczestnikom Finovate zaprezentował on nowoczesne rozwiązanie dla bankowości tabletowej - iStock Track.

- Podczas prezentacji postanowiliśmy nawiązać w tym roku do hasła firmy - "Technologie bankowe są dziecinnie proste" (ang. "Banking Technology is Child’s Play"). Aby je zobrazować, do wspólnego wystąpienia zaprosiliśmy dziesięciolatka, który pokazał, że nie ma najmniejszych problemów z obsługą naszej aplikacji. Pomysł przykuł uwagę widowni, która mogła na prostych przykładach dostrzec funkcjonalność i inne zalety rozwiązania oferowanego przez Luxoft - opowiada Przemysław Berendt.

Dzięki aplikacji jej użytkownicy uzyskują, w ramach przystępnego interfejsu, m.in. jednoczesny dostęp do zagregowanych informacji o aktywach, portfolio inwestycyjnym czy notowaniach instrumentów finansowych. Korzystający z iStock Track inwestorzy mogą także wymieniać się danymi finansowymi z innymi użytkownikami. Mają również możliwość prowadzenia rozmów wideo z doradcami finansowymi z poziomu aplikacji.

- Powstawanie takich rozwiązań, jak iStock Track oraz ich popularyzacja to dowód na to, że technologie już dziś odgrywają kluczową rolę w rozwoju świata finansów. Dzięki naszej aplikacji inwestorzy mają bezpośredni dostęp z poziomu tabletu m.in. do danych na temat aktywów, a także aktualnych analiz dotyczących trendów na giełdzie. Szybkość działania jest jednym z najważniejszych czynników sukcesu w świecie finansów, gdzie o powodzeniu inwestora decydują często sekundy. Funkcjonalne i wygodne oprogramowanie pozwala oszczędzić czas, potrzebny na przeanalizowanie i przeprowadzenie transakcji - mówi Marcin Majda, Business Development Director w Luxoft Poland.

Oprócz europejskiej edycji, co roku odbywają się także trzy kolejne konferencje Finovate w San Jose, Nowym Jorku i Singapurze. Poświęcone najciekawszym globalnym innowacjom technologicznym dla instytucji finansowych, gromadzą one każdego roku od kilkuset do ponad 1 tys. uczestników. Podczas wszystkich dotychczasowych edycji, na Finovate zaprezentowało się kilkuset dostawców usług IT dla finansów z całego świata. Uczestnicy poznali rozwiązania technologiczne poświęcone m.in. narzędziom marketingowym, systemom bezpieczeństwa, mobilnym urządzeniom czy też zarządzaniu Big Data. Wśród triumfatorów z ubiegłych lat znajduje się mBank, który otrzymał w 2013 r. nagrody "Best of Show" na konferencjach w Londynie i Nowym Jorku za swoje nowe serwisy rabatowe i transakcyjne.

Źródło: Luxoft Poland

Udostępnij artykuł: