Łyżka dziegciu

BANK 2019/05

Maciej Małek, z-ca redaktora naczelnego Miesięcznika Finansowego BANK

Tegoroczne Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej jest jednym z dwóch wiodących, dorocznych spotkań środowiska. Stąd też obszerniej niż w nowej formule wydawniczej traktujemy kwestie, o których w ciągu dwóch dni (22 i 23 maja) przyjdzie nam deliberować.

Jak zmieniło się nasze postrzeganie i rozumienie technologii, obrazują rozmowy niżej podpisanego z prezesami zarządów obu banków zrzeszających. Trzeci z wywiadów, tym razem z prezesem banku, który zdecydował o samodzielnym realizowaniu misji banku spółdzielczego, dotyka kwestii daleko wykraczających poza obszar technologii, stąd być może jest tak obszerny. Nie zmienia to w niczym faktu, że w obecnych realiach zarządzanie procesami wewnątrz banku, budowa relacji, wreszcie realizacja podstawowych funkcji, jaką jest m.in. obsługa transferów pieniężnych nie jest realnie możliwa bez nowoczesnych rozwiązań z zakresu technologii cyfrowej i teleinformatycznej. Bez względu na to, czy klient oczekuje tradycyjnej usługi realizowanej w oddziale, czy optuje za bankowością mobilną.

Gdy dodać zarządzanie ryzykiem, komunikację marketingową, rosną...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: