Maciej Chorowski powołany na prezesa NFOŚiGW

Kadry

Logo NFOŚiGW
Fot. NFOŚiGW

Minister klimatu Michał Kurtyka powołał Macieja Chorowskiego na prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) od 20 sierpnia oraz Pawła Mirowskiego na wiceprezesa Funduszu od 10 września, podało Ministerstwo Klimatu.

Minister klimatu @KurtykaMichal powołał Macieja Chorowskiego na prezesa @NFOSiGW od 20 sierpnia oraz @MirowskiPawel na wiceprezesa #NFOŚiGW

„Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pełni istotną rolę w finansowaniu proekologicznych inwestycji w Polsce. W najbliższym czasie jego rola będzie szczególna ze względu na wyzwania, jakie czekają nas z zaprogramowaniem środków na Fundusz Odbudowy i Fundusz Sprawiedliwej Transformacji. Dlatego cieszy mnie fakt, że w skład zarządu NFOŚiGW powołane zostały osoby z tak dużą wiedzą i doświadczeniem, które będą nieocenione w tym procesie” – powiedział Kurtyka, cytowany w komunikacie.

Maciej Chorowski jest profesorem nauk technicznych. W latach 2016-2019 był dyrektorem w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. W 1998 r. rozpoczął pracę na Politechnice Wrocławskiej, gdzie zajmował stanowiska kolejno adiunkta, prodziekana i dziekana Wydziału Mechaniczno-Energetycznego, następnie dyrektora Instytutu Inżynierii Lotniczej, Procesowej i Maszyn Energetycznych, a od 2014 r. kierownika Katedry Inżynierii Kriogenicznej, Lotniczej i Procesowej.

Paweł Mirowski doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Energetyce Szczecińskiej oraz Zakładach Chemicznych Police. Pełnił również funkcję dyrektora Centrum Infrastruktury Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police. Następnie był członkiem zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, w latach 2017-2018. 

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: