Maciej Łopiński wszedł do rady nadzorczej PZU SA

Kadry

Maciej Łopiński został członkiem rady nadzorczej PZU SA. Ma blisko 25-letnie doświadczenie menedżerskie i nadzorcze w spółkach kapitałowych.

Materiały prasowe PZU

Maciej Łopiński został członkiem rady nadzorczej PZU SA. Ma blisko 25-letnie doświadczenie menedżerskie i nadzorcze w spółkach kapitałowych.

Przed #PZU nowe wyzwania w postaci zaktualizowanej strategii, zapowiedział Maciej #Łopiński, który został członkiem rady nadzorczej

Pracował między innymi jako menedżer w Agencji Rozwoju Pomorza SA oraz firmach Przekaz, Prasa Bałtycka i Grupie Zarządzającej „Pomerania” SA. Był członkiem rad nadzorczych PZU Asset Management, KGHM, Funduszu Gospodarczego „Solidarności”, Polskiej Agencji Informacyjnej, Gazety Współczesnej i Radia Wnet. W przeszłości był również doradcą zarządu PZU SA. Dziś jest także członkiem rady nadzorczej Telewizji Polskiej.

– Grupa PZU jest dziś największą grupą finansową w Europie Środkowo-Wschodniej i jako taka, jest niesłychanie istotna zarówna dla polskiego rynku kapitałowego jak i dla całej polskiej gospodarki. Jest gwarantem bezpieczeństwa, stabilności i rozwoju dla wielu Polaków i firm działających na rynku polskim. PZU SA jest jedną z bardziej rentownych spółek finansowych w Europie i konsekwentnie buduje pozycję lidera rynku ubezpieczeniowego. Dołączam do rady nadzorczej w momencie, kiedy spółka będzie stawiać przed sobą nowe wyzwania w postaci zaktualizowanej strategii. Cieszę się na współpracę z obecnym zarządem i liczę na to, że będzie  budowała wartość dla wszystkich klientów, akcjonariuszy i pracowników – powiedział Maciej Łopiński.

– Bardzo się cieszę, że do rady nadzorczej PZU SA dołącza specjalista z tak bogatym doświadczeniem menedżerskim, w tym w zasiadaniu w radach nadzorczych dużych spółek, ale także z zakresu regulacji finansowych. Jestem przekonany, że wspólnie osiągniemy cele biznesowe zawarte w naszej nowej strategii. – mówi Paweł Surówka, prezes PZU.Maciej Łopiński z wykształcenia jest filologiem i dziennikarzem. Uczestniczył w strajkach w Stoczni Gdańskiej w 1988 roku. W latach 2005-2010 był sekretarzem stanu, a następnie szefem Gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W latach 2015-2017 pełnił funkcję sekretarza stanu w Kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy. Poseł na Sejm VII kadencji.W poniedziałek spółka otrzymała rezygnację Anety Fałek z funkcji członka rady nadzorczej.

Źródło: Informacja prasowa PZU

Udostępnij artykuł: