Maciej Rudnicki rezygnuje z kandydowania do Rady Polityki Pieniężnej

Gospodarka / Kadry

Maciej Rudnicki zrezygnował we wtorek z kandydowania do Rady Polityki Pieniężnej - podano na stronach internetowych Sejmu.

Siedziba Narodowego Banku Polskiego w Warszawie
Fot. stock.adobe.com/Marek Stokowski

Maciej Rudnicki zrezygnował we wtorek z kandydowania do Rady Polityki Pieniężnej - podano na stronach internetowych Sejmu.

Od momentu zgłoszenia Rudnickiego do RPP nie odbyło się zwyczajowe wysłuchanie kandydata przed sejmową Komisją Finansów Publicznych, a sam Rudnicki nie zabrał publicznie głosu.

Sejm od kilku miesięcy nie uzupełnia dwóch wolnych miejsc w RPP, które zostały zwolnione 9 lutego (wygaśnięcie kadencji Eryka Łona i Grażyny Ancyparowicz) i 30 marca (koniec kadencji Jerzego Żyżyńskiego).

23 lutego Sejm powołał do RPP Wiesława Janczyka.

Próby obsadzenia wolnych stanowisk w RPP

Oprócz wskazania Rudnickiego, sejmowa większość podjęła w międzyczasie próby obsadzenia wolnych stanowisk w RPP.

Czytaj także: Senat powołał nową członkinię RPP, pierwsze wypowiedzi Joanny Tyrowicz w tej roli >>>

W lutym z kandydowania do RPP z ramienia Sejmu zrezygnowała Gabriela Masłowska, a w styczniu uczyniła to Elżbieta Ostrowska. Obie zostały wcześniej pozytywnie zaopiniowane przez Komisję Finansów Publicznych. Ostrowska nie podała powodów decyzji, Masłowska wskazała na przyczyny osobiste.

Według ustawy o NBP, powołanie nowych członków Rady powinno nastąpić najpóźniej do dnia wygaśnięcia kadencji poprzednich. 

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: