Magdalena Kotlarczyk szefową Google Polska

Kadry

Magdalena Kotlarczyk objęła stanowisko dyrektor polskiego oddziału Google, podała spółka. Kotlarczyk była do tej pory szefową sprzedaży Google Polska.

Magdalena Kotlarczyk
Fot. Materiały prasowe

Magdalena Kotlarczyk objęła stanowisko dyrektor polskiego oddziału Google, podała spółka. Kotlarczyk była do tej pory szefową sprzedaży Google Polska.

"Ostatni rok znacząco przyspieszył cyfrową rewolucję. W sieci pojawiło się więcej konsumentów, wiele osób po raz pierwszy skorzystało z usług cyfrowych. Dlatego to ogromna szansa dla naszej gospodarki. Wiele polskich firm i marek już podbija nie tylko rynek krajowy, ale i zdobywa klientów na całym świecie, wykorzystując najnowsze rozwiązania, które daje internet. Naszym celem jest, aby takich polskich firm było jak najwięcej, by rosły one jeszcze szybciej i by miały w Google dobrego partnera do rozwoju" - powiedziała Kotlarczyk, cytowana w komunikacie.

Doświadczenie zawodowe

Magdalena Kotlarczyk dołączyła do Google w 2011 r., od 2017 r. była szefową polskiego działu sprzedaży. Karierę zawodową zaczynała w Procter & Gamble, gdzie zajmowała szereg stanowisk w biurach firmy w Europie. Pracując w Londynie, Genewie i Warszawie, odpowiadała m.in. za marketing produktów z segmentu zdrowia i higieny, a następnie kierowała działem digital marketingu w regionie Europy Środkowej.

Czytaj także: Google rezygnują z cookies, szykuje się rewolucja na rynku reklamy internetowej?

Dotychczas funkcję szefa polskiego oddziału Google tymczasowo sprawował Artur Waliszewski, który łączył tę rolę ze stanowiskiem dyrektora biznesowego Google na cały region Europy Środkowo-Wschodniej. Wcześniej dyrektor Google Polska była Agnieszka Hryniewicz-Bieniek, która od lipca 2019 r. jest globalną dyrektorką działu Google for Startups.

Google w Polsce działa od 2006 roku. Warszawskie biuro jest centrum biznesowym firmy na cały region Europy Środkowo-Wschodniej oraz największym centrum inżynieryjnym Google Cloud w Europie. Od 2015 roku w Warszawie działa Google for Startups Campus - jeden z sześciu światowych ośrodków wspierających rozwój rodzimych młodych firm technologicznych. W kwietniu tego roku uruchomiono najnowszą inwestycję firmy w Polsce - region Google Cloud.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: