Majówka 2014, w poszukiwaniu lata – raport Expander Advisors i Travelplanet.pl

Finanse i gospodarka

Przedstawiamy raport Expandera i serwisu Travelplanet.pl dotyczący wyjazdów Polaków na majówkę.

0003

Przedstawiamy raport Expandera i serwisu Travelplanet.pl dotyczący wyjazdów Polaków na majówkę.

Skrót raportu:

1. Wyjazdy z biurem podróży są droższe o 4,4% niż rok temu. Choć do najpopularniejszych destynacji należy Grecja, Egipt i Turcja, rekordowo dużo osób, bo o 44% więcej, chce spędzić majówkę w krajach egzotycznych: na Mauritiusie, Seszelach, Kubie, w Peru oraz Chinach.

2. Egzotyczne majówki są rodzajem nagrody, którą sprawiają sobie zamożni klienci. Choć średni koszt takiej wyprawy jest ponad dwukrotnie wyższy niż wszystkich wyjazdów majówkowych, nie brakuje chętnych na tego typu wypady.

3. Wraz ze wzrostem popularności wyjazdów egzotycznych, rośnie także oferta produktów bankowych. Sprawdziliśmy, które banki oferują karty płatnicze na najkorzystniejszych dla podróżników warunkach.

4. Długi weekend to zdecydowanie wypoczynek All Inclusive. Na tegoroczną majówkę aż 89,4% klientów wybiera wyżywienie typu AI oraz HB. Choć turyści wybierający wyłącznie śniadania i obiadokolacje stanowią nadal większość, radykalnie spada gotowość do stołowania się "na mieście".

5. Majówkowe wyjazdy sprzyjają niespodziewanym wydatkom. Aby skorzystać z niespotykanych możliwości i nie ponosić ich finansowych konsekwencji po powrocie, warto wyposażyć się w limit w koncie. Podpowiadamy, z których produktów najlepiej skorzystać.

Raport - pobierz.

Źródło: Expander Advisors i Travelplanet.pl

Udostępnij artykuł: