Majówka 2019: gdzie Polacy spędzą długi weekend i ile wydadzą?

Bez krawata

Polacy majówkę spędzą głównie w domu - wynika z badania Barometr Providenta. Ponad 60 proc. respondentów wskazało, że w długi weekend nie opuści swojego miejsca zamieszkania. 12 proc. wyjedzie w Polskę, a za granicę 2 proc. Tegoroczna majówka będzie nas kosztować średnio 420 złotych.

Majówka
Majówka Fot. stock.adobe.com/Photographee.eu

Polacy majówkę spędzą głównie w domu - wynika z badania Barometr Providenta. Ponad 60 proc. respondentów wskazało, że w długi weekend nie opuści swojego miejsca zamieszkania. 12 proc. wyjedzie w Polskę, a za granicę 2 proc. Tegoroczna majówka będzie nas kosztować średnio 420 złotych.

Z badania #BarometrProvidenta wynika, że tegoroczna #majówka będzie nas kosztować średnio 420 złotych #Provident @Provident_PL

Wyniki Barometru Providenta pokazują, że większość Polaków (63 proc.), planuje spędzić długi weekend w domu. Niemal co piąty badany w te dni zamierza odwiedzić swoją rodzinę lub znajomych, a 8 procent wskazało, że zaprosi do siebie na grilla przyjaciół. Majówkowe imprezy zdecydowanie najczęściej wyprawiają najmłodsi. Gości zaprosi aż 17 proc respondentów w wieku 18-24 lata.- Jak pokazują badania, wyjazdy majówkowe nie są aż tak  popularne wśród Polaków. Podczas długiego weekendu za granicę wyjedzie zaledwie 2 proc. badanych. – podkreśla Karolina Łuczak, kierownik biura prasowego i komunikacji wewnętrznej w Provident Polska. –  Nieco popularniejsze są wycieczki po Polsce – na taką formę spędzenia wolnych dni zdecyduje się 12 proc. respondentów. Najchętniej obieranym kierunkiem majowych wypraw jest morze, gdzie pojedzie 5 proc. respondentów. W góry wybiera się 4 proc. ankietowanych, natomiast na Mazury – 3 proc. Co ciekawe, majówka nad jeziorem największą popularnością cieszy się wśród najmłodszych. Aż 11 proc. badanych w wieku 18-24 lata zamierza wyjechać na Mazury – dodaje Karolina Łuczak.

Ile wydamy na majówkę?

- Długi weekend to dla wielu Polaków okazja do odpoczynku w gronie najbliższych. Nie dziwi więc, że majówkę lubimy spędzić w domu lub w ogrodzie, urządzając tradycyjnego już grilla  – mówi  Karolina Łuczak, kierownik biura prasowego i komunikacji wewnętrznej w Provident Polska. –  Maj to także czas dużych wydatków związanych z przyjęciami komunijnymi czy nadchodzącymi wakacjami. Rezygnacja z majówkowego wyjazdu może pozwolić na przeznaczenie większej kwoty na wymarzony urlop. – dodaje Karolina Łuczak.Czytaj także: Wyjazdy na majówkę droższe niż przed rokiem. Ile trzeba zapłacić za najpopularniejsze kierunki?

Majówka będzie nas kosztować średnio 420 zł

Z badania Barometr Providenta wynika, że tegoroczna majówka będzie nas kosztować średnio 420 złotych. Dużo większe wydatki na długi weekend planują mężczyźni, chcąc przeznaczyć na ten cel średnio ponad 460 złotych. Kobiety swój budżet zamkną w kwocie 380 złotych.Wyraźne różnice w planowanych kosztach majówki widać także w poszczególnych grupach wiekowych. Najbardziej oszczędni są seniorzy, którzy wydadzą średnio 226 złotych. Niewiele większą kwotę – bo ok. 294 złote – chcą na ten cel przeznaczyć osoby w wieku 18-24 lata. Natomiast respondenci pomiędzy 35 a 44 rokiem życia planują wydatki niemal o 100 złotych wyższe od średniej dla wszystkich badanych.Majówka 2019
Źródło: Provident Polska
Udostępnij artykuł: