Małgorzata Kot w zarządzie PZU Życie

Kadry

Rada nadzorcza PZU Życie powołała Małgorzatę Kot w skład zarządu spółki, podał PZU.

Logo PZU
Logo PZU (źródło: Materiały prasowe)

Rada nadzorcza PZU Życie powołała Małgorzatę Kot w skład zarządu spółki, podał PZU.

Rada nadzorcza #PZUŻycie powołała Małgorzatę Kot w skład zarządu spółki #PZU @GrupaPZU

"Małgorzata Kot łączy praktyczną znajomość rynku ubezpieczeniowego z gruntownym ekonomicznym wykształceniem. Jest absolwentką Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła studia podyplomowe na  Akademii Ekonomicznej w Poznaniu w zakresie ubezpieczeń gospodarczych i w Szkole Głównej Handlowej - 'Akademia Profesjonalnego Coacha'. W latach 2001-2012 zajmowała stanowiska menadżerskie w STU Ergo Hestia SA, PZU SA i HDI Asekuracja TU SA. Od 2012 roku związana z Towarzystwem Ubezpieczeń i Asekuracji Allianz Polska SA, gdzie pełniła kolejno funkcje: dyrektora departamentu współpracy z kluczowymi partnerami, dyrektora departamentu współpracy z multiagencjami oraz dyrektora ds. współpracy z kluczowymi partnerami i bancassurance" - czytamy w komunikacie. 

"Zyskujemy w zarządzie świetnego fachowca o olbrzymim doświadczeniu i znajomości branży ubezpieczeniowej. Będzie cennym wzmocnieniem dla spółki" - powiedziała prezes PZU Życie Aleksandra Agatowska, cytowana w komunikacie. 

Czytaj także: PZU: rada nadzorcza powołała Ernesta Bejdę na członka zarządu >>>

Grupa PZU jest największą instytucją finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość jej skonsolidowanych aktywów przekroczyła w 2019 roku 343 mld zł. Ma 22 mln klientów w pięciu krajach. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: