Mały ZUS plus od lutego 2020 roku. Sejm przyjął ustawę

Firma

Sejm uchwalił ustawę wprowadzającą "Mały ZUS+", który wejdzie w życie 1 lutego 2020 r., poinformowało Ministerstwo Rozwoju.

Fot. Sejm/Krzysztof Białoskórski

Sejm uchwalił ustawę wprowadzającą "Mały ZUS+", który wejdzie w życie 1 lutego 2020 r., poinformowało Ministerstwo Rozwoju.

#Sejm uchwalił ustawę wprowadzającą #MałyZUSPlus, która wejdzie w życie 1 lutego 2020 #MinisterstwoRozwoju @MinRozwoju

Rząd przyjął projekt ustawy o "Małym ZUS+" w końcu listopada. Jak wówczas informował resort, z tej ustawy będzie mogło skorzystać ok. 320 tys. najmniejszych przedsiębiorców. Ich składki będą liczone proporcjonalnie do dochodu i będą niższe średnio o kilkaset złotych miesięcznie, i jest to rozwiązanie dla najmniejszych firm, których przychód w 2019 r. zamknie się w kwocie 120 tys. zł. Szacowany koszt nowych regulacji dla finansów publicznych to ok. 1,3 mld zł w przyszłym roku i nawet 1,5 mld zł w kolejnych latach. Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz mówiła wtedy, że w intencji resortu termin wejścia przepisów w życie to 1 stycznia 2020 r., ale podkreślała, że zależy on od tempa prac parlamentu. Wskazywała także, że dzięki rozszerzeniu "Małego ZUS-u" najmniejsi przedsiębiorcy każdego miesiąca zaoszczędzą średnio po kilkaset złotych.Mały ZUS plus: najmniejsi przedsiębiorcy co miesiąc zaoszczędzą średnio po kilkaset złotych. Kto to wszystko sfinansuje? 
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: