Marcin Kulawik

Banki, Firmy, Instytucje - Kadry

Członek Zarządu Aviva sp. z o.o.

Marcin Kulawik
Marcin Kulawik, Fot. Aviva sp. z o.o.

Członek Zarządu Aviva sp. z o.o.

Od czerwca 2020 r. jako członek zarządu Aviva Sp. z o. o. nadzoruje Departament Operacji w Aviva Polska. Odpowiada m. in. za likwidację szkód życiowych oraz majątkowych, centrum kontaktów z klientem, obsługę procesów operacyjnych, zarządzanie projektami, automatyzację i robotyzację procesów oraz dział zakupów.

Marcin Kulawik jest związany z sektorem finansowym od 15 lat. Pierwsze doświadczenia w branży zdobywał w Bank of New York w USA, gdzie w latach 2005 -2010 odpowiadał za wdrażanie międzynarodowych biur maklerskich na Wall Street. Po powrocie do kraju, w latach 2010-2014 związany był z Bankiem Raiffeisen, dla którego zrealizował szereg projektów między innymi uruchomienie Biura Maklerskiego R-Brokers. Do Avivy dołączył w 2014. Przez ponad 4 lata, w roli Dyrektora Transformacji, odpowiadał za zarządzanie portfelem projektów oraz PMO. W 2019 dołączył do Departamentu Operacji rozszerzając zakres odpowiedzialności o obszar robotyzacji i doskonalenia procesów operacyjnych.

Z wykształcenia inżynier informatyki, absolwent Politechniki Częstochowskiej. Ukończył również studia Executive MBA na Tiffin University w Stanach Zjednoczonych. Studiował również na uniwersytecie w Norymberdze.

Źródło: Aviva sp. z o.o.
Udostępnij artykuł: