Marcin Petrykowski prezesem Atende SA

Kadry

Zarząd Atende S.A. ("Spółka") informuje, że w dniu 23 czerwca 2021 r. Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 23 czerwca 2021 r. Marcina Petrykowskiego na członka Zarządu Spółki w funkcji prezesa Zarządu.

Marcin Petrykowski, Fot. Atende

Zarząd Atende S.A. ("Spółka") informuje, że w dniu 23 czerwca 2021 r. Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 23 czerwca 2021 r. Marcina Petrykowskiego na członka Zarządu Spółki w funkcji prezesa Zarządu.

Główny akcjonariusz i prezes Atende Roman Szwed do końca czerwca przejdzie do rady nadzorczej spółki - poinformowało Atende we wcześniejszym komunikacie.

Jednocześnie Szwed zarekomendował radzie powołanie Marcina Petrykowskiego na stanowisko nowego prezesa.

Marcin Petrykowski posiada ponad 20-letnie doświadczenie biznesowe, w trakcie którego kierował i zarządzał strategicznym rozwojem oraz działalnością operacyjną globalnych instytucji rynku kapitałowego oraz finansowego.

Od Maja 2021 w niewykonawczej roli Regionalnego Starszego Doradcy doradza europejskiemu funduszowi inwestycyjnemu z obszaru infrastruktury Vauban Infrastructure Partners, w zakresie Europy Środowej i Wschodniej.

W latach 2014 –2021 był zatrudniony w S&P Global Ratings Europe Limited Sp.zo.o. Oddział w Polsce, gdzie jako Dyrektor Zarządzający oraz Dyrektor Oddziału odpowiadał za działalność komercyjną firmy w regionie Europa, Bliski Wschód i Afryka, w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Polsce.

Równolegle,w latach 2016-2019, pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej oraz Przewodniczącego Komitetu Audytu w spółce MCI Capital S.A., notowanym na GPW funduszu private equity.

Wcześniej, w latach 2007-2014,pracował w firmie J.P. Morgan Europe Limited z siedzibą w Londynie oraz w J.P. Morgan Europe Limited Oddział w Polsce Sp. z o.o. gdzie jako Dyrektor Wykonawczy oraz Wice Dyrektor Oddziału w Polsce, zarządzał obszarem globalnych usług rynku kapitałowego dla instytucji finansowych w regionie Europa Środkowa i Wschodnia, Rosja, kraje WNP oraz Izrael, równolegle współzarządzając oddziałem firmy w Polsce.

Karierę zawodową rozpoczął w roku 2002, pozostając do roku 2007 zatrudnionym przez Citibank Handlowy Bank Handlowy w Warszawie S.A., gdzie po ukończeniu programu ‘Management Associate’ obsługiwał globalnych klientów Citibank z siedzibą w Polsce i regionie Europy Środkowej i Wschodniej w zakresie usług bankowości korporacyjnej.

Marcin Petrykowski jest członkiem Rady Nadzorczej spółki STARTUP BASIS POLSKA sp.zo.o., członkiem Rady Fundacji im. Lesława A. Pagi, wykładowcą akademickim studiów podyplomowych z obszaru Fintech na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, oraz do końca czerwca 2021 członkiem Rady Dyrektorów Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce (AmCham).

Wykształcenie oraz tytuł magistra zdobył w 2002 roku w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Równolegle, w trakcie kariery zawodowej,odbył szereg kursów, szkoleń oraz studiów podyplomowych w Polsce oraz za granicą.

- Decyzję Rady Nadzorczej przyjmuję z nieskrywaną radością, dumą, ale i dużą dawką pokory. Atende należy do wiodących firm technologicznych w Polsce, z niezwykłą historią w realizacji zaawansowanych projektów informatycznych. Korzenie spółki związane są ze świadczeniem pionierskich usług dostępu do Internetu - powiedział Marcin Petrykowski.

Nowy prezes Atende stawia na rozwój cyfrowych produktów:

- Dzisiaj Grupa specjalizuje się w nowoczesnych usługach cyfrowych, integracji IT oraz komercjalizacji autorskich rozwiązań softwarowych. Biorąc pod uwagę postępującą cyfryzację, przyspieszenie digitalizacji, migracji do chmury, rozwój outsourcingu IT czy inteligentnej energetyki, szanse dalszego, dynamicznego rozwoju Grupy postrzegam jako ogromne. W obliczu tych trendów moim głównym celem jest zwiększenie naszej zdolności do szybszego dostarczania cyfrowych rozwiązań klientom, a także dalsza rozbudowa portfolio innowacyjnych produktów Grupy.

O nominacji Marcina Petrykowskiego wypowiedział się główny akcjonariusz spółki Roman Szwed, który do tej pory pełnił funkcję prezesa Atende.

- Wobec dzisiejszej silnej pozycji rynkowej Atende oraz pozytywnych perspektyw, jakie kształtują się dla branży IT wierzę, że Marcin Petrykowski jest doskonałą osobą do zapewnienia płynnej sukcesji i przejęcia sterów firmy. Jako doświadczony i sprawdzony menedżer, mający z jednej strony wizję biznesową, a z drugiej rozległe doświadczenie w zakresie globalnych organizacji działających na rynkach B2B, jest doskonale przygotowany do tego, aby poprowadzić Grupę Atende przez nowe wyzwania, jakie stwarzają rynki zagraniczne – mówi Roman Szwed o dodaje:

– Jednocześnie funkcja Przewodniczącego Rady Nadzorczej daje mi możliwość kontynuowania bliskiego związku ze Spółką. Wierzę, że przeprowadzone zmiany umocnią Spółkę w jej dążeniu do zajęcia jeszcze bardziej znaczącej pozycji rynkowej – dodał Roman Szwed.

Roman Szwed odchodzi ze stanowiska Prezesa Zarządu Atende po 30 latach zarządzania działalnością teleinformatyczną, począwszy od spółki ATM s.c., potem ATM Sp. z o.o. przekształconej w ATM S.A., a potem, po wydzieleniu w 2012 r. części integracji systemowej i spółek portfelowych do ATM Systemy Informatyczne S.A., zarządzania tą nowo utworzoną spółką giełdową, która w 2013 r. zmieniła nazwę na Atende S.A.Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: