Marcin Żuchowski nowym członkiem zarządu oraz dyrektorem ds. ryzyka kredytowego w Provident Polska

Kadry

Marcin Żuchowski objął funkcję dyrektora ds. ryzyka kredytowego i zostanie nowym członkiem zarządu Provident Polska S.A.

Marcin Żuchowski objął funkcję dyrektora ds. ryzyka kredytowego i zostanie nowym członkiem zarządu Provident Polska S.A.

Marcin Żuchowski będzie odpowiedzialny za Dział Ryzyka Kredytowego, Dział Odzyskiwania Należności, Dział Windykacji oraz Dział Kontroli Wewnętrznej spółki. Powrócił do Providenta z KBC Consumer Finance Poland, gdzie pełnił funkcję szefa Działu Ryzyka Kredytowego w obszarze kredytów konsumenckich i był odpowiedzialny za politykę kredytową, zarządzanie portfelem oraz windykację. Wcześniej, w latach 2005-2007, pracował w Provident Polska
na stanowisku kierownika ds. portfela kredytowego w Dziale Ryzyka Kredytowego.

zuchowski.marcin.150x
Marcin Żuchowski
"Provident działa w specyficznym, obarczonym sporym ryzykiem, obszarze rynku finansowego. Z przyjemnością wracam do międzynarodowej firmy, która pozwoli mi na wykorzystanie mojej wiedzy i doświadczenia do efektywnego zarządzania ryzykiem kredytowym oraz umożliwi stabilny wzrost wartości spółki" - mówi Marcin Żuchowski.

Marcin Żuchowski ukończył Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej na Politechnice Warszawskiej. Od ponad 10 lat związany jest z branżą finansową w obszarze zarządzania ryzykiem kredytowym kredytów konsumenckich. Interesuje się astronomią i profesjonalnym sprzętem audio. Gra również w siatkówkę.

Udostępnij artykuł: