Marek Lusztyn

Banki, Firmy, Instytucje - Kadry

Marek Lusztyn, Wiceprezes Zarządu, Bank Pekao S.A.
fot. Bank Pekao S.A.

Wiceprezes Zarządu Banku, nadzoruje Pion Zarządzania Ryzykami Bank Pekao S.A.

Marek Lusztyn od 20 lat związany z Grupą Banku Pekao S.A., od listopada 2019 roku do kwietnia 2020 roku na stanowisku Prezesa Zarządu Banku.

Do czerwca 2017 roku pracował w Unicredit SpA (w Mediolanie) na stanowisku Senior Vice President, obejmującym globalną odpowiedzialność za zarządzanie ryzykiem rynkowym i ryzykiem kredytowym portfela handlowego Grupy Unicredit oraz członek Komitetu Wykonawczego Pionu Rynków Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej Grupy Unicredit, odpowiedzialny za zarządzanie ryzykiem.

W latach 2010-2013 pracował w Unicredit Bank AG (dawniej Hypovereinsbank) w Monachium, nadzorując obszar zarządzania ryzykiem rynkowym, ryzykiem kredytowym kontrahenta oraz ryzykiem operacyjnym. W latach 2008 – 2010 pracował w grupie Unicredit w Londynie, gdzie odpowiadał za metodologię i infrastrukturę ryzyka rynkowego na całą Grupę Unicredit. Wcześniej (2000 – 2008) Dyrektor Wydziału Ryzyka Rynkowego, a później Dyrektor Zarządzający Departamentem Ryzyka Finansowego w Banku Pekao S.A.

Przez 8 lat był również członkiem i Sekretarzem Rady Nadzorczej Centralnego Domu Maklerskiego Pekao S.A. Karierę zawodową zaczynał w 1996 roku w Departamencie Gospodarki Pieniężnej Banku Handlowego S.A. w Warszawie jako dealer.

Doktor nauk ekonomicznych (Szkoła Główna Handlowa), jest także absolwentem University of Illinois (Executive MBA) oraz INSEAD. W 2014 roku został uhonorowany tytułem Future Leader in Global Finance przez Institute of International Finance. Od września 2019 r. powołany przez Senat Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w skład pierwszej Rady Uczelni, jako przedstawiciel Klubu Partnerów SGH.

Marek Lusztyn spełnia wymogi odpowiedniości określone w art. 22aa ustawy Prawo bankowe.

Udostępnij artykuł: