Marek Lusztyn ma zgodę KNF na objęcie stanowiska prezesa Banku Pekao

Kadry

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Marka Lusztyna na stanowisko prezesa Banku Pekao, podał bank.

Marek Lusztyn, Wiceprezes Zarządu, Bank Pekao S.A.
fot. Bank Pekao S.A.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Marka Lusztyna na stanowisko prezesa Banku Pekao, podał bank.

#KNF jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Marka Lusztyna na stanowisko prezesa @BankPekaoSA #BankPekao #Pekao #Lusztyn @uknf

Rada nadzorcza powołała Marka Lusztyna na stanowisko prezesa banku 29 listopada 2019 r. pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego oraz z chwilą uzyskania takiej zgody. Wcześniej, Marek Lusztyn przez ponad 2 lata jako wiceprezes nadzorował działalność pionu zarządzania ryzykami.  

Czytaj także: Marek Lusztyn nowym prezesem Banku Pekao SA >>>

"Zanim w lipcu 2017 r. został wybrany na stanowisko wiceprezesa Pekao przez blisko 10 lat pracował w strukturach międzynarodowych Grupy UniCredit, wówczas największego akcjonariusza polskiego banku. Pracując w Londynie, Monachium i Mediolanie, opowiadał za globalne funkcje zarządzania ryzykiem, obejmujące kilkadziesiąt krajów. Jeszcze wcześniej zajmował stanowiska w Banku Pekao S.A. (m.in. dyrektor departamentu ryzyka finansowego) i Banku Handlowym. Marek Lusztyn ma łącznie ponad 20 lat doświadczenia w międzynarodowej bankowości, a przez większość tego okresu związany był z Grupą Banku Pekao" - czytamy w komunikacie. 

Czytaj także: Michał Krupiński i dwaj członkowie zarządu Pekao SA złożyli rezygnacje z pełnionych funkcji >>>

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: