Marek Majsak

Banki, Firmy, Instytucje - Kadry

Wiceprezes zarządu Alior Bank

Alior Bank - Logo
Alior Bank - Logo (źródło: Alior Bank)

Wiceprezes zarządu Alior Bank

Pan Marek Majsak jest absolwentem Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu, Wydziału Przedsiębiorczości i Zarządzania (na kierunku Zarządzanie Finansami) oraz studiów Master of Business Administration – Executive MBA na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada również dyplom Bachelor’s of Art z National Louis University w Chicago.

Od kwietnia 2019 r. pan Marek Majsak pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Departamentem Klienta Korporacyjnego w Banku Pekao S.A. Ponadto zasiadał w Radzie Nadzorczej Pekao Leasing Sp. z o.o. oraz w Radzie Nadzorczej Pekao Investment Banking S.A.

Przed pojęciem pracy w Banku Pekao S.A. związany był z Bankiem Handlowym w Warszawie S.A. W latach 2014-2019 pracował jako dyrektor Centrum Korporacyjnego w Pionie Bankowości Przedsiębiorstw, w latach 2010-2013 był dyrektorem ds. relacji w Departamencie Dużych Przedsiębiorstw, a wcześniej pracował jako doradca bankowy w Regionie Południe Pionu Bankowości Przedsiębiorstw.

Pan Marek Majsak spełnia wszystkie wymogi określone w przepisach art. 22aa ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Prawo bankowe tj. Dz.U. z 2019 r., poz. 2357 ze zm.).

Jacek Polańczyk

Wiceprezes zarządu

Alior Bank

Odpowiedzialny za obszar komunikacji marketingowej banku oraz Departament Zakupów i Departament Logistyki. Do czasu powołania w skład zarządu banku Jacek Polańczyk pełnił funkcję dyrektora Działu Marketingu w Alior Banku SA. Wcześniej związany z sektorem paliwowo-energetycznym, pracował w Polskiej Grupie Energetycznej SA oraz w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie SA gdzie pełnił m.in. stanowisko dyrektora Departamentu Marketingu. Dysponuje doświadczeniem z zakresu wielu gałęzi prawa, w tym prawa spółek handlowych i prawa podatkowego, które pozyskał w renomowanych kancelariach prawnych i służbie cywilnej, pracując m.in. w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Ma wieloletnią praktykę zawodową na stanowiskach zarządczych. Jacek Polańczyk jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studium Zarządzania i Marketingu Szkoły Głównej Handlowej, a także Studium Polityki Zagranicznej Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Posiada tytuł Master of Business Administration Wyższej Szkoły Menadżerskiej.

Jacek Polańczyk spełnia wszystkie wymogi określone w przepisach art. 22aa ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Prawo bankowe tj. Dz.U. z 2019 r., poz. 2357 ze zm.).

Udostępnij artykuł: