Mario Draghi może poruszyć rynki

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) kontynuuje swój spadek wobec dolara amerykańskiego (USD), osiągając swoje pięciotygodniowe minimum na poziomie 1.35525.

Euro (EUR) kontynuuje swój spadek wobec dolara amerykańskiego (USD), osiągając swoje pięciotygodniowe minimum na poziomie 1.35525.

Wspólna waluta straciła na wartości po wczorajszej publikacji danych z Europy. Patrząc w kalendarz, Mario Draghi może dzisiaj znacząco wpłynąć na rynek, ponieważ po południu odbędzie się konferencja prasowa ECB.

Złoto (XAU) trzeci dzień traci na wartości osiągając poziom 1218 dolarów amerykańskich za uncję, tracąc zyski z poprzedniego tygodnia. Szlachetny metal kontynuuje swój spadek od momentu publikacji amerykańskiego raportu ADP dotyczącego zatrudnienia w sektorze pozarolniczym, który okazał się lepszy niż prognozowano i utrzymania przez Fed skupu aktywów na poziomie 75 mld USD miesięcznie.

Akcje

Akcje amerykańskie wróciły do swoich wysokich wartości, kiedy USA Tech (NDQ) odbił się z poziomu 3505 do poziomu 3568, po utrzymaniu poziomu skupu aktywów przez FED. Uczestnicy rynku ostrożnie czekają na decyzje Fed dotyczące ograniczenia środków stymulacyjnych.

Towary

Ropa naftowa (WTI) spadła do poziomu 92.25 dolarów amerykańskich za baryłkę osiągając swoje sześciotygodniowe minimum. Wartość ropy spadła, ponieważ zapasy ropy naftowej wzrosły w poprzednim tygodniu i zmniejszył się popyt na nią.

Para dnia i Opcje FX

Dolar amerykański (USD) wzrósł do poziomu 1.0844 osiągając 3,5-letnie maksimum wobec dolara kanadyjskiego (CAD). Royal Bank of Canada oświadczył, że dolar kanadyjski może testować w najbliższym czasie minimum z 2009 roku wobec dolara amerykańskiego. 

Inwestorzy powinni tworzyć spread byka (Bull Call Spread) na parze USDCAD i korzystać z możliwego wzrostu przed publikacją raportu dotyczącego pozwoleń na budowę w Kanadzie, która będzie miała miejsce dzisiaj o godz. 14:30. Bull Call Spread tworzy się poprzez zakup opcji in-the-money Call oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Call w celu zredukowania kosztów tworzenia pozycji zwyżkowych.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Manager
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: