Mariusz Gaca przyjął propozycję objęcia funkcji prezesa Zarządu Orange Moldova

Kadry

Zarząd Orange Polska S.A.("Orange Polska") informuje, że Mariusz Gaca zaakceptował propozycję nominacji na Prezesa Zarządu Orange Moldova i odejdzie z Zarządu Orange Polska z dniem 31 października 2020 r.

Mariusz Gaca, prezes Zarządu Orange Moldova.
Mariusz Gaca, prezes Zarządu Orange Moldova. Źródło: Orange

Zarząd Orange Polska S.A.("Orange Polska") informuje, że Mariusz Gaca zaakceptował propozycję nominacji na Prezesa Zarządu Orange Moldova i odejdzie z Zarządu Orange Polska z dniem 31 października 2020 r.

#RamonFernandez: Mołdawia to ważny i bardzo innowacyjny rynek w strukturach Orange. Jestem pewien, że #MariuszGaca, jako Prezes Zarządu, wniesie do tamtejszego zespołu nowe doświadczenia i umiejętności #Mołdawia #Kadry @Orange_Polska

Na podstawie § 5 pkt 4 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 marca 2018 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim, Zarząd Orange Polska S.A.("Orange Polska") informuje, że Mariusz Gaca zaakceptował propozycję nominacji na Prezesa Zarządu Orange Moldova i odejdzie z Zarządu Orange Polska z dniem 31 października 2020 r.

Mariusz Gaca przyjął propozycję objęcia funkcji Prezesa Zarządu Orange Moldova i z dniem 31 października 2020 r. odejdzie ze stanowiska w Zarządzie Orange Polska

W dniu dzisiejszym 21.07.2020 r.  Mariusz Gaca poinformował Radę Nadzorczą Orange Polska, że zdecydował się przyjąć propozycję Grupy Orange i z dniem 1 listopada 2020 r. objąć stanowisko Prezesa Zarządu Orange Moldova. Wiceprezesem Zarządu Orange Polska pozostanie do dnia 31 października 2020 r.

Czytaj także: Julien Ducarroz prezesem Zarządu Orange Polska od 1 września 2020 r.

Prezes Zarządu Orange Moldova

Mariusz Gaca (ur. 1973) - od stycznia 2017 r. pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. rynku konsumenckiego, był również przewodniczącym Komisji Etyki Orange Polska.

Od listopada 2013 roku był wiceprezesem zarządu ds. rynku biznesowego. Od 2011 roku jest członkiem Koalicji Prezesi – Wolontariusze aktywnie angażując się w działania wolontariackie i promując zasady społecznej odpowiedzialności biznesu.

Karierę zawodową rozpoczął w Grupie Elektrim, gdzie w latach 1995-2000 współtworzył biznes plany lokalnych operatorów telekomunikacyjnych. Od 2001 roku pracował w Grupie TP (Telekomunikacja Polska), jako dyrektor pionu multimediów i był odpowiedzialny za rozwój oferty dostępu do internetu dla rynku klientów indywidualnych. W latach 2005 – 2009 odpowiadał za rynek biznesowy Grupy TP. Od 2009 roku pełnił funkcję dyrektora wykonawczego Grupy TP w sprzedaży i obsłudze klienta oraz prezesa zarządu PTK Centertel (operatora telefonii komórkowej Grupy TP), którą pełnił do połączenia PTK Centertel z TP.

Jest absolwentem Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Warszawskiego, posiada również dyplomy MBA University of Illinois at Urbana Champaign oraz AMP z INSEAD.

Od listopada 2013 roku był odpowiedzialny za Rynek Biznesowy Orange Polska. Od 2011 r. Vice Prezydent Pracodawców RP oraz Przewodniczący Polskiej Sekcji BIAC przy OECD.

Maciej Witucki, Przewodniczący Rady Nadzorczej Orange Polska, powiedział:

"Przez ostatnie jedenaście lat, Mariusz pełnił różne wysokie funkcje zarządcze w Orange Polska, odpowiadając między innymi za rynek biznesowy i konsumencki, a także za wprowadzenie niezwykle innowacyjnych ofert Orange Love i Orange Flex.

Z dużą satysfakcją przyjmuję to, że jego osiągnięcia i doświadczenie spotkały się z uznaniem i promocją ze strony Grupy Orange. To również bardzo pozytywny sygnał dla całego kierownictwa Orange Polska. Dziękuję Mariuszowi za jego ogromne zaangażowanie i życzę sukcesów w realizacji nowych wyzwań."

Ramon Fernandez, Zastępca Prezesa Grupy Orange na Europę oraz Członek Rady Nadzorczej Orange Polska, stwierdził:

"Bardzo się cieszę, że Mariusz Gaca przyjął propozycję objęcia funkcji Prezesa Zarządu Orange Moldova. To niewątpliwie dowód uznania jego umiejętności menadżerskich oraz istotnej roli, jaką odegrał w skutecznym powrocie na ścieżkę wzrostu naszej działalności w Polsce, w ostatnich kliku latach.

Mołdawia to ważny i bardzo innowacyjny rynek w strukturach Orange. Jestem pewien, że Mariusz, jako Prezes Zarządu, wniesie do tamtejszego zespołu nowe doświadczenia i umiejętności. Życzę mu powodzenia w nowej roli."

Źródło: PAP Biznes. Orange
Udostępnij artykuł: