Mariusz Haładyj szefem Prokuratorii Generalnej

Kadry

Mariusz Haładyj
Fot. Dariusz Iwański/mpit.gov.pl

Wiceminister przedsiębiorczości i technologii Mariusz Haładyj został powołany na stanowisko szefa Prokuratorii Generalnej, podało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Wiceminister przedsiębiorczości i technologii #MariuszHaładyj został powołany na stanowisko szefa Prokuratorii Generalnej

“Premier Mateusz Morawiecki – z dniem 6 lutego 2019 roku – powołał wiceministra przedsiębiorczości i technologii Mariusza Haładyja na stanowisko Prezesa Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej, jednocześnie odwołując go z funkcji podsekretarza stanu w MPiT” – czytamy w komunikacie.

Mariusz Haładyj w 2002 r. rozpoczął pracę w Kancelarii Adwokackiej w Lublinie. Od 2003 r. był zatrudniony w Najwyższej Izbie Kontroli. W roku 2006 odbył staż w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej w Brukseli w Wydziale ds. Kontaktów Gospodarczych. Od 2006 r. pracował w Ministerstwie Finansów w Departamencie Kontroli Skarbowej w Wydziale Kontroli Gospodarowania Mieniem Skarbu Państwa na stanowiskach najpierw głównego specjalisty, a od 2007 r. na stanowisku naczelnika wydziału. Od 2008 r. był zatrudniony w Ministerstwie Gospodarki w Sekretariacie Ministra na stanowisku najpierw naczelnika wydziału ds. eksperckich i koordynującego pion obsługi dokumentacji, a od 2009 r. na stanowisku zastępcy dyrektora nadzorującego pracę wydziałów prawa gospodarczego i finansowego oraz samodzielne stanowiska ds. eksperckich. Od lutego 2012 r. do grudnia 2015 r. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki. Od 9 grudnia 2015 r. do 15 stycznia 2018 r. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Ukończył magisterskie studia prawnicze na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz podyplomowe „Prawo spółek” na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył także aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie oraz aplikację kontrolerską w Najwyższej Izbie Kontroli. Jest radcą prawnym.

Źródło: ISBnews/MPiT

 

Udostępnij artykuł: