Mariusz Zawisza nowym prezesem Rafako

Kadry

Logo Rafako
Fot. Rafako

Rada nadzorcza Rafako powołała na stanowisko prezesa zarządu Mariusza Zawiszę, podała spółka. Na nową trzyletnią kadencję powołano również dotychczasowego wiceprezesa zarządu, Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego, który wchodził w skład zarządu Rafako od maja 2020 roku i jest także prezesem spółki celowej E003B7, realizującej blok 910 MW w Elektrowni Jaworzno.

Rada nadzorcza #Rafako powołała na stanowisko prezesa zarządu Mariusza Zawiszę, na nową kadencję powołano również dotychczasowego wiceprezesa zarządu, Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego

Mandat zarządu wygasa wraz z zatwierdzeniem przez walne zgromadzenie akcjonariuszy sprawozdań finansowych za miniony rok, podano również.

„Spółka wymaga głębokiej restrukturyzacji”

„Spółka wymaga głębokiej restrukturyzacji, dlatego w jej zarządzie muszą znaleźć się osoby, które taki proces potrafią przeprowadzić, nie zakłócając zarazem bieżących realizacji i zapewniając efektywność prowadzonych projektów. Oczekujemy od zarządu, że uzdrowi sytuację spółki i będzie aktywnie poszukiwał strategicznego inwestora” – powiedział przewodniczący rady nadzorczej Rafako i zarządca PBG, kontrolującej Rafako, Piotr Zimmerman, cytowany w komunikacie.

Zarządca już wcześniej informował o zamiarze sprzedania, będącego w posiadaniu PBG, pakietu akcji Rafako, przypomniano.

Rafako jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki jest PBG. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Rafako sięgnęły 1,24 mld zł w 2019 r.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: