Mark Carney przemówi dziś nt. brytyjskiej inflacji

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) straciło poniedziałkowe wzrosty w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) spadając dwukrotnie z poziomu 1.3678 do poziomu 1.3627 po pierwszym przemówieniu nowej szefowej Fed, Janet Yellen.

Euro (EUR) straciło poniedziałkowe wzrosty w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) spadając dwukrotnie z poziomu 1.3678 do poziomu 1.3627 po pierwszym przemówieniu nowej szefowej Fed, Janet Yellen.

Wspólna waluta obecnie notowana jest około poziomu 1.3638 po tym jak Yellen oświadczyła, że nastąpi ograniczenie QE zgodnie z planem, chyba że pojawią się ważne powody, które miałyby zmienić ten plan.

Dolar amerykański (USD) zyskał na wartości wobec jena japońskiego (JPY) i obecnie notowany jest powyżej poziomu 102.51 po osiągnięciu poziomu 101.96 w poniedziałek wieczorem. Dolar znalazł silny opór powyżej poziomu 102.67 w ciągu nocy, jak USA rozpoczęło ograniczenie kiedy Bank Japonii zdecydował się na ekspensywną politykę monetarną.

Akcje

Akcje amerykańskie osiągają wysokie wartości jednak USA 500 (SPI)  nie udało się przełamać powyżej poziomu oporu 1817.90, po czym indeks reprezentujący niektóre z największych amerykańskich firm znalazł wsparcie na poziomie 1812.20.

Towary

Cena ropy straciła na wartości kiedy ropa Brent (BRT) dotknęła poziomu 108.00 dolarów po spadku z poziomu 109.70 osiągniętego w poprzednim tygodniu. W długim okresie ropa Brent utrzymuje poziom pomiędzy 100 a 120 dolarów amerykańskich za baryłkę od 2012 roku kiedy to gospodarka globalna straciła swoją prędkość wzrostu.

Para dnia i Opcje FX

Funt brytyjski (GBP) osiąga wyższe wartości w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) przed dzisiejszą publikacją kwartalnego raportu o inflacji Banku Anglii. Gubernator BoE, Mark Carney, dzisiaj o godz. 11:30 będzie miał przemówienie podczas konferencji prasowej dotyczące ww. raportu i analitycy spodziewają się większej ilości wskazówek od banku centralnego. 

Inwestorzy powinni tworzyć spread byka (Bull Call Spread) na parze GBPUSD, który może okazać się trafnym posunięciem w przypadku wzrostu wartości funta. Bull Call Spread tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Call oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Call.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Manager
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: