Marta Gajęcka

Banki, Firmy, Instytucje - Kadry

Członek Zarządu NBP Narodowy Bank Polski

Marta Gajęcka
Marta Gajęcka Fo. NBP

Członek Zarządu NBP Narodowy Bank Polski

Absolwentka kierunku międzynarodowych stosunków gospodarczych i politycznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada także polsko-francuski dyplom Studiów Europejskich prowadzonych przez SGH wraz z Instytutem Nauk Politycznych w Paryżu.

W latach 2018-2020 pełniła funkcję dyrektora zarządzającego oraz od 2019 członka Zarządu EDP Energia Polska. Wcześniej pełniła także funkcję wiceprezesa PGE Energia Odnawialna S.A. oraz funkcję wiceprezesa PGE Polska Grupa Energetyczna. W latach 2017–2020 była doradcą społecznym Prezydenta RP ds. gospodarczych i innowacji.

W latach 2007-2010 pełniła funkcję Wiceprezesa Europejskiego Banku Inwestycyjnego w Luksemburgu. W tym samym czasie pełniła także rolę wicegubernatora w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie.

Pełniła również funkcje m.in.: partnera i dyrektora w Ernst & Young, podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, radcy ds. finansowych w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej w Brukseli oraz radcy ds. finansowych w Stałym Przedstawicielstwie RP przy OECD w Paryżu.

14 września 2020 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda powołał Panią Martę Gajęcką na członka Zarządu Narodowego Banku Polskiego, która objęła stanowisko 1 stycznia 2021 r.

Udostępnij artykuł: