Mastercard: awans Bartosza Ciołkowskiego, objął zarządzanie dwoma dodatkowymi rynkami

Kadry

Od początku września Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe, objął odpowiedzialność za dwa dodatkowe rynki – czeski i słowacki.

Bartosz Ciołkowski
Bartosz Ciołkowski Fot. Mastercard

Od początku września Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe, objął odpowiedzialność za dwa dodatkowe rynki – czeski i słowacki.

#BartoszCiołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału #Mastercard Europe, objął odpowiedzialność za dwa dodatkowe rynki – czeski i słowacki @MastercardPL

Będzie do niego raportować Michał Carny, nowo mianowany dyrektor zarządzający Mastercard w Czechach i na Słowacji. Bartosz Ciołkowski, oprócz dalszego zarządzania polskim oddziałem Mastercard Europe, w nowej roli będzie wspierał Michała Carnego w realizacji strategii biznesowej firmy w Czechach i Słowacji, m.in. dzieląc się swoim wieloletnim doświadczeniem w rozwijaniu biznesu Mastercard w Polsce.Bartosz Ciołkowski pełni funkcję dyrektora generalnego polskiego oddziału Mastercard od ponad 5 lat, w ciągu których firma zdecydowanie umocniła swoją pozycję rynkową pod względem liczby kart płatniczych (wg danych NBP udział firmy w rynku wzrósł z 38,4% w I kw. 2014 r. do 45,6% w I kw. 2019 r.) i wprowadziła wiele innowacyjnych rozwiązań z obszaru płatności mobilnych (m.in. Apple Pay, Google Pay, płatności w standardzie HCE) oraz internetowych (Masterpass), z których korzystają miliony Polaków. Silna pozycja polskiego oddziału Mastercard, a jednocześnie wysoki poziom innowacyjności polskiego rynku usług finansowych, pozwoliły na uruchomienie właśnie w Polsce testów nowoczesnych rozwiązań, takich jak pilotaż pakietu usług Mastercard Open Banking Solutions czy też aplikacji umożliwiających akceptację płatności bezgotówkowych w telefonie komórkowym (rozwiązania SoftPOS i litePOS), które Mastercard testuje wspólnie z partnerami.

Współpraca ze start-upami

W ostatnich latach polskie biuro Mastercard koncentruje się nie tylko na rozwoju rynku płatności bezgotówkowych, ale również na współpracy ze start-upami, wychodzącej poza obszar samych płatności. Mastercard jest strategicznym partnerem i współfundatorem platformy The Heart, ułatwiającej dużym korporacjom wykorzystanie potencjału startupów. Efektem tej współpracy jest również powołana do życia w listopadzie 2018 r. jednostka The Heart Ventures, która wspólnie z największymi korporacjami buduje nowe spółki technologiczne, rozwijające m.in. usługi dodane dla banków. Mastercard ściśle współpracuje z polskimi i europejskimi fintechami, oferującymi polskim konsumentom innowacyjne rozwiązania płatnicze, takimi jak SkyCash, Twisto czy DiPocket.Czytaj także: Raport Specjalny. Polska Bezgotówkowa to inicjatywa wyjątkowa w skali świata >>>

Współtwórca koncepcji Fundacji "Polska Bezgotówkowa"

Bartosz Ciołkowski jest współtwórcą koncepcji Fundacji „Polska Bezgotówkowa” – projektu, który okazał się przełomowy do rozwoju sieci akceptacji w Polsce. Za wkład w budowę tej wyjątkowej na skalę globalną inicjatywy otrzymał nagrodę eDukat w kategorii Osobowość Roku, przyznawaną przez Fundację Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego. Obecnie sprawuje funkcję przewodniczącego rady Fundacji „Polska Bezgotówkowa”.
Źródło: MasterCard
Udostępnij artykuł: