Mastercard i cyfrowy bank bunq współpracują przy wydawaniu Green Card

Bezgotówkowo / ESG

Współpraca z Mastercard umożliwia bunq wydawanie kart Green Card w 30 europejskich krajach, w tym w Polsce. Za każde 100 euro wydane za pomocą karty Green Card, bunq zobowiązał się zasadzić jedno drzewo. Do tej pory pojawiło się ich 100 tys.

Green Card
Źródło: Mastercard

Współpraca z Mastercard umożliwia bunq wydawanie kart Green Card w 30 europejskich krajach, w tym w Polsce. Za każde 100 euro wydane za pomocą karty Green Card, bunq zobowiązał się zasadzić jedno drzewo. Do tej pory pojawiło się ich 100 tys.

#JavierPerez: Dzięki współpracy Mastercard i bunq zapewniamy Europejczykom szybkie i łatwe usługi płatnicze, a jednocześnie dbamy o środowisko naturalne #OchronaŚrodowiska #GreenCard #PłatnościBezgotówkowe @MastercardPL

Mastercard i bunq poinformowały o rozszerzeniu współpracy, czego efektem ma być szybszy rozwój oferty kart bunq w Europie. Mastercard wykorzysta swoją międzynarodową sieć, aby pomóc bunq w wydawaniu kart Green Card w 30 europejskich krajach1, w tym w Polsce.

Karta Green Card to metalowa karta Mastercard, a płacąc nią można dodatkowo zadbać o środowisko – bunq deklaruje, że posadzi jedno drzewo za każde wydane z jej pomocą 100 euro.

100 euro = 1 drzewo

Ekologiczna karta Green Card firmy bunq została wprowadzona w listopadzie 2019 r., jako produkt przyjazny dla środowiska. Oprócz zobowiązania posadzenia jednego drzewa za każde wydane nią 100 euro, sama karta została wyprodukowana w sposób uwzględniający na każdym etapie, od pakowania aż po produkcję2 , ochronę  środowiska.

Od uruchomienia inicjatywy cztery miesiące temu ten cyfrowy bank posadził już ponad 100 tys. drzew, co pozwoliło ograniczyć emisję CO2 o 30,8 mln kg, czyli równowartość 32 560 lotów z Paryża do Nowego Jorku.

Priceless Planet Coalition

Inicjatywa Green Card wpisuje się w niedawno uruchomioną przez Mastercard inicjatywę Priceless Planet Coalition, która łączy świat biznesu w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz pozwala dokonywać przemyślanych inwestycji w ochronę środowiska.

Wraz z partnerami podzielającymi misję „dobrych czynów w dobrej sprawie”, Priceless Planet Coalition zobowiązuje się do posadzenia 100 milionów drzew w ciągu pięciu lat. bunq jest jednym z banków ‒ założycieli tej platformy.

5 lat partnerstwa Mastercard i bunq

Współpraca Mastercard i bunq rozpoczęła się w 2015 r., kiedy to nowo powstały bank oficjalnie wszedł na rynek. Od tamtego czasu bunq i Mastercard wspólnie zaoferowały klientom wiele wyjątkowych kart płatniczych.

Niedawno wprowadzono takie karty, jak bunq Green Card oraz bunq Travel Card, która zapewnia podróżującym dostęp do rzeczywistych kursów wymiany walut w dowolnym miejscu na świecie.

Mastercard jest preferowanym partnerem dla ponad 60 banków cyfrowych i fintechów w Europie. W ciągu ostatnich dwóch lat liczba ta podwoiła się. Rozszerzone partnerstwo z bunq wpisuje się w strategię Mastercard polegającą na bliskiej współpracy z fintechami od samego początku ich istnienia.

‒ Cieszymy się, że nasza współpraca z Mastercard weszła na nowy poziom. Wspólnie z naszymi użytkownikami opracowaliśmy łatwy sposób na to, by każdy bez wysiłku mógł zadbać o naszą planetę.

Razem będziemy wprowadzać kartę bunq Green Card w kolejnych krajach w Europie ‒ powiedział Ali Niknam, założyciel i dyrektor generalny bunq.

Natomiast Javier Perez, prezes Mastercard Europe, podkreśla, że: Sposób, w jaki konsumenci korzystają z usług bankowych i dokonują płatności, ewoluuje.

Ludzie chcą, by technologia była nie tylko prosta i bezpieczna. Coraz częściej oczekują, by wywierała pozytywny wpływ na świat, w którym żyjemy. Mastercard wierzy, że współpraca pozwala nie tylko wprowadzać innowacje, lecz także czynić dobro.

Nasza współpraca z bunq od początku jest owocna i jesteśmy dumni, że możemy ją rozwijać. Dzięki niej zapewniamy Europejczykom szybkie i łatwe usługi płatnicze, a jednocześnie dbamy o środowisko naturalne.

Źródło: Mastercard Polska
Udostępnij artykuł: