Mastercard przejmuje część biznesu Nets za 2,85 mld euro

Z rynku

Logo Mastercard
Źródło: Mastercard

Mastercard zakupił części biznesu Nets, wiodącej, europejskiej firmy z sektora PayTech. Zakupione przez Mastercard obszary biznesowe obejmują usługi rozliczeniowe, płatności natychmiastowe i e-fakturowanie w sektorze usług korporacyjnych. Kwota transakcji wyniosła 2,85 mld € (3,19 mld $).

Zakupione przez #Mastercard obszary biznesowe obejmują usługi rozliczeniowe, płatności natychmiastowe i e-fakturowanie w sektorze usług korporacyjnych @MastercardPL

Przejęcie części biznesu Nets wzmacnia możliwości Mastercard w zakresie przetwarzania płatności z konto na konto (ang. account to account, A2A). Płatności w czasie rzeczywistym, z których mogą korzystać banki, detaliści czy administracja publiczna, są dużym wyzwaniem biznesowym, na które Mastercard odpowiada, dodając do swojego portfolio nowe usługi. Firma już wcześniej przejęła takie spółki jak Vocalink, Transfast czy Transactis.

Czytaj także: Mastercard i SumUp ułatwią firmom MŚP przyjmowanie płatności kartą >>>

Przejęcie większości usług korporacyjnych Nets poszerza zakres technologii Mastercard Send and Transfast, które zapewniają płatności transgraniczne na konta bankowe, portfele mobilne i karty. Dzięki temu Mastercard będzie mógł kompleksowo oferować swoje usługi w zakresie przetwarzania płatności w modelu A2A w Europie kontynentalnej.

 

Źródło: MasterCard
Udostępnij artykuł: