MasterCard w Warsaw Spire

Finanse i gospodarka

Warsaw Spire - flagowy projekt Ghelamco Poland, zyskał kolejnego najemcę. Kompleks przy placu Europejskim stanie się nową siedzibą polskiego oddziału firmy MasterCard. Zajmie ona 1 505 m2 powierzchni na 31. piętrze w budynku wieżowym Warsaw Spire.

Warsaw Spire - flagowy projekt Ghelamco Poland, zyskał kolejnego najemcę. Kompleks przy placu Europejskim stanie się nową siedzibą polskiego oddziału firmy MasterCard. Zajmie ona 1 505 m2 powierzchni na 31. piętrze w budynku wieżowym Warsaw Spire.

MasterCard to firma technologiczna działająca w globalnym obszarze płatności, obsługująca najszybszą światową sieć przetwarzania transakcji płatniczych w ponad 210 krajach. Polski oddział MasterCard przeniesie się do nowego biura w Warsaw Spire już w czerwcu br. i zajmie 1 505 m2 powierzchni na 31. piętrze 220-metrowego budynku wieżowego.

"Serdecznie witamy kolejnego, prestiżowego najemcę w Warsaw Spire. Bardzo cieszy nas fakt, że kompleks przy placu Europejskim wybierają tak renomowane i innowacyjne firmy. Umowa z MasterCard to dla nas również kolejny dowód na to, że nawet najbardziej wymagający najemcy doceniają jakość naszego projektu i wizjonerską koncepcję połączenia funkcji biurowych z wartościową przestrzenią miejską" - mówi Jarosław Zagórski, Dyrektor Handlowy i Rozwoju Ghelamco Poland.

"Cieszymy się na perspektywę przeprowadzki do Warsaw Spire. To nowoczesny budynek w zakresie rozwiązań konstrukcyjnych, infrastruktury dostępnej dla najemców oraz architektury i ekologii, co doskonale koresponduje z innowacyjną kulturą MasterCard. Dodatkowo, budynek jest dobrze skomunikowany z innymi dzielnicami miasta i zlokalizowany w ciekawej okolicy, która powoli staje się nowym centrum biznesowym stolicy " - mówi Bartosz Ciołkowski, Dyrektor Generalny polskiego oddziału MasterCard Europe.

Najemcę w procesie poszukiwania lokalizacji i negocjowania umowy najmu reprezentowali eksperci z międzynarodowej firmy doradczej JLL.

Warsaw Spire to jedna z najważniejszych inwestycji na biznesowej mapie Warszawy i największy obiekt biurowy w całej Polsce. Kompleks tworzą trzy budynki: 220-metrowa wieża oraz dwa 55-metrowe budynki sąsiadujące, które łącznie dostarczą na rynek 109 000 m2. Wyśmienita lokalizacja przy Rondzie Daszyńskiego, tuż przy II linii metra, zapewni pracownikom Warsaw Spire dogodne połączenia komunikacją miejską z całym miastem oraz szybki dojazd do dworców czy lotniska. Deweloper zadbał także o infrastrukturę dla rowerzystów (oddzielna rampa, prysznice, parkingi, stacja Veturilo) oraz rozległy, podziemny parking na 1 300 samochodów.

Warsaw Spire został zaprojektowany przez zespół architektów z belgijskiej pracowni M. & J-M. Jaspers - J. Eyers & Partners we współpracy z Polsko-Belgijską Pracownią Architektury - Projekt. Obiekt jest flagowym przykładem zrównoważonego budownictwa - zapewni najwyższy komfort użytkowania dla najemców i będzie  przyjazny dla środowiska naturalnego. Projekt  spełnia wymogi certyfikatu BREEAM na bardzo wysokim poziomie Excellent oraz posiada certyfikat poświadczający wykorzystanie energii odnawialnej przyznany przez STX Services.

160311.Ghelamco Warsaw Spire 2

Warsaw Spire znakomicie wpisze się również w rozwój nowoczesnej przestrzeni miejskiej Warszawy dzięki aranżacji placu Europejskiego. Będzie to obszar niedostępny dla ruchu kołowego, wypełniony obiektami małej architektury, nowoczesnymi meblami miejskimi, bujną zielenią (łącznie 14 000 roślin, w tym 160 wysokich drzew) i instalacjami wodnymi, jak jeziorko, kaskadowy strumień i różnego typu fontanny. W ten unikalny mikroklimat wpiszą się liczne restauracje i kawiarnie, dla miłośników sztuki powstanie tu także pasaż ekspozycyjny - Art Walk. Plac w harmonijny sposób połączy funkcje komercyjne i publiczne i będzie doskonałym miejscem spotkań warszawiaków, tętniącym życiem również po godzinach pracy biur.

160311.Ghelamco Warsaw Spire 3

W kompleksie Warsaw Spire wynajęte jest już łącznie blisko 80% dostępnej powierzchni biurowej.  Znajdą się tu siedziby międzynarodowych firm i instytucji, w tym globalnych liderów w zakresie nowych technologii i usług. Powierzchnie w Warsaw Spire zajmą: MasterCard, Samsung, JLL, Frontex, BNP Paribas Securities Services, Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Benefit Systems, Bilfinger HSG Facility Management, Adecco Poland, Daftcode oraz Ghelamco Poland.

160311.Ghelamco Warsaw Spire 4

Otwarcie Warsaw Spire i placu Europejskiego już w maju 2016 roku!

Marta Gryglewicz
Senior Account Executive
Partner of Promotion

Udostępnij artykuł: